Toy travelling aneb plyšáci kolem světa

Zvířátka cestují běžně, třeba ze zoo do zoo, ale co když jsou ta zvířátka plyšová? Pak mohou navštívit třeba i historické památky!

Myšlenka putování různých pitoreskních postaviček opravdu není úplnou novinkou. Již v roce 1996 se objevilo ve Francii uskupení jménem Fronta za osvobození zahradních trpaslíků. Členové odnášeli trpaslíky ze zahrad, a umisťovali je do volné přírody. Ovšem zde je problém s právní stránkou věci, poněvadž takovéto jednání lze právně klasifikovat jako krádež. Tudíž si začali mezi sebou trpaslíky posílat, a byli fotografováni před nejrůznějšími pamětihodnostmi. Tyto fotografie posílali majiteli spolu se zprávou, kde má svého trpaslíka hledat. A pokud patříte mezi příznivce francouzských filmů, tak si možná vzpomenete, že podobná aktivita se vyskytla i ve slavné Amelii z Montmartru.

Fronta za osvobození zahradních trpaslíků.

Princip je naprosto jednoduchý – objednáte svému plyšákovi zájezd, zaplatíte, odešlete plyšáka, on si užije výborný výlet, samozřejmě s ním můžete komunikovat přes mail nebo Facebook, a po jeho návratu uvidíte na fotkách všechny jeho aktivity. U nás přišel s myšlenkou pan Hlávka, který založil v roce 2010 společnost Toy traveling s.r.o. Nabízí zde tři balíčky v různých cenových relacích – nejlevnější balíček obsahuje výlet po historickém centru Prahy, malý suvenýr, 10 profesionálních fotografií a CD s dalšími fotografiemi, samozřejmostí je tedy i každodenní mailová komunikace. Připlatit si v dalších balíčcích můžete za ochutnávku českých jídel, výlet na Petřínskou rozhlednu či setkání s dalšími plyšáky, čili komfort se vším všudy.

Setkání s ostatními plyšáky.

Podobné služby jsou nabízeny i ve Španělsku, a to pobyt tentokrát v Barceloně, přičemž služby jsou prakticky stejné, a ceny se pochopitelně liší podle délky pobytu. Někde se do ceny započítává přeprava plyšáka rovnou, jinde se hradí zvlášť. V Rusku si dokonce můžete místa, které hračka navštíví, vybrat sami, jejich počet závisí na typu balíčku. Na výběr jsou nejrůznější parky, mosty, hotely po celém St. Petersburgu, mimo jiné je nabízena i železniční stanice, odkud jezdí vlaky do Moskvy. Velikou reklamou pro toto plyšové cestování se stala osoba Tomia Okamury, který investoval do rozjezdu společnosti, ovšem podle dostupných informací již podíl v této obchodní společnosti nemá.

Španělsko, Rusko, Čechy, Mostar...to vše jsou oblíbené lokality plyšáků.

Názory na toto podnikání se po celém světě různí. Z Nevady se ozval padesátník, který tvrdí, že chápe, že každý měl/ má svého oblíbeného plyšového miláčka, ale že za tu cenu si raději koupí lahev vína. Z Čech zazněla připomínka, že takovéto kratochvíle by byly fajn, kdyby neumíraly denně stovky dětí hladem, z Británie vzkazují, že je to starý nápad, a připomínají aktivity Fronty za osvobození zahradních trpaslíků. A co starší generace? Po diskuzi s mým otcem jsem zjistila, že trpaslíci se kradli ze zahrádek již v sedmdesátých letech minulého století. Já osobně si myslím, že to může být hezký dárek pro malé dítě, ale že dospělé to přece nemůže nijak přehnaně nadchnout. Ale kdo ví, nicméně podle mne, a myslím, že se všichni shodneme, je nejlepší cestovat spolu se svými plyšovými drahoušky.

Plyšákům je poskytován veškerý komfort.

 

Líbil se vám článek? Máte zkušenosti s něčím podobným? Napište nám na náš Facebook!


Foto: Sxc.hu

Podobné články