Tradiční vánoční ArtBazaar. Znovu převážně v online prostoru

V neděli 12. prosince se uskuteční vánoční ArtBazaar, opět převážně ve virtuálním prostředí na facebookové skupině. Fyzické podoby se dočká zakončení sezóny a křest výroční publikace.
Neziskové uskupení Pragovka v neděli 12. prosince uspořádá tradiční vánoční ArtBazaar.

Neziskový spolek Pragovka for Art v neděli 12. prosince uspořádá tradiční vánoční ArtBazaar, na kterém si zájemci budou moct zakoupit celou řadu uměleckých děl od dvaceti autorů. Vzhledem k současným epidemickým podmínkám se organizátoři už po druhé za sebou rozhodli pro virtuální podobu akce. Jedinou částí, která se neuskuteční v online prostoru, bude křest publikace k 10. výročí ateliérů na Pragovce a zakončení výstavního bloku Výstupy Intimity.

Organizátoři k tomuto kroku přistoupili kvůli nepříznivé epidemické situaci. Poslání akce však zůstává neměnné. Od 12. do 20. prosince si lidé budou moct koupit umělecká díla, předměty či publikace z knihkupectví Artmap, které budou nabízeny na facebookové skupině Pragovka Online Art Bazaar.

„Po dlouhém zvážení jsme se se slzou v oku rozhodli ArtBazaar transformovat na online verzi, a to především z důvodu narůstajícího počtu covid pozitivních, abychom chránili zdraví návštěvníků i umělců. Ačkoliv je nám to líto, věříme, že to byl správný krok a cítíme, že se v létě zase všichni sejdeme fyzicky u ArtBazaaru na Pragovce,“ uvedla organizátorka akce Martina Fridrichová.

Jedinou částí, která bude v rámci uměleckého týdne zachována ve fyzické podobě, bude zakončení výstavního bloku Výstupy Intimity, kterým se se Pragovka Gallery rozloučí se sezónou roku 2021 a následný křest výroční publikace s názvem Rezavá ústa/ Magická dekáda v Pragovce. V ní se neziskový spolek ohlíží za deseti lety svého působení.

„Nechtěli jsme vás, nás, ani prodávají vystavit nepříjemnému ohýbání aktuálních opatření,“ uvádí na stránkách Czech Design Pragovka.

Ku příležitosti slavnostního křtu si zájemci budou moct zakoupit umělecká díla nebo předměty z knihkupectví. Součástí ArtBazaaru budou nejen díla členů Pragovky, ale i dalších umělců. Cena všech kusů přitom nepřesáhne částku čtyř tisíc korun, uvádí na webu. Program začíná již tuto neděli od 10 hodin a celou akci zakončí kapela Hello Marcel.

„Mezi prodávajícími umělci budou nejen rezidenti Pragovky, jako například Vladimír Merta, Eliška Fialová, Matěj Hrbek, Tyformy nebo Eva Fajčíková, umělci, kteří Pragovkou prošli, ale ateliér již mají jinde, jako Richard Nestler, Marie Ladrová, nebo vzdálenější ale přesto spřízněné Studio Bunkr a mladá krev studentek nebo absolventek uměleckých škol Ka3Ka3, Šenay Kobak, Dominika Vyskočilová a další,“ popisují organizátoři.

Podobné články

7 zombie filmů

Kdo se bojí, nesmí do lesa. Protože nejen ve městech potkáte zombie.