Tři čtvrtiny mileniálů netuší, jak se mění pneumatika

Sami to přiznali. Jsme neschopná generace?
výměna pneumatiky

Nedávno proběhla studie u 2000 řidičů, která zjistila, že čtyři z deseti řidičů ve věku 36 let a více si je jistá, že si dokáží vyměnit pneumatiku u svého vozu. Tohle číslo jde ale podstatně dolů, pokud se bavíme o mileniálech, tedy o věku 18 až 23 let. Z nich si dokáže vyměnit pneumatiku pouhých 27 procent řidičů.

výměna pneumatiky

Mladí lidé ani nevědí, jak se otvírá kapota

Více než třetina mileniálů také přiznala, že ani nevědí, jak otevřít kapotu u svého vozu. 34 procent z nich netuší, co dělá posilovač řízení.

Jenom polovina řidičů pod 35 let také ví, jak se kontroluje stav oleje v autě, a jsou schopní olej vyměnit. Přitom výměna oleje je součástí testu, abyste dostali řidičský průkaz.

„Většina lidí nasedne do auta, otočí klíčem a jedou, aniž by věděli cokoli o důvodech, proč se něco rozbilo,“ říká Gus Gregory, který nechával studii udělat. „Zdá se, že lidí pod 35 let nejsou schopní vypořádat se i s těmi nejzákladnějšími opravami jako je výměna pneumatiky.“

výměna pneumatiky

Poměrně děsivé je, že více než jeden člověk z deseti pod 35 let si myslí, že posilovač řízení pomáhá autu brzdit. Stejný počet lidí absolutně netuší, co znamená ABS. Čtyři z deseti mileniálů také netuší, jak doplnit tekutinu do ostřikovače. V čem ovšem mileniálové vynikající je ovládání technologie uvnitř vozu – například více než starší řidiči jsou schopní připojit telefon k autu přes Bluetooth.

A jak jste na tom vy? Dokážete alespoň vyměnit pneumatiku?

Podobné články