Uchovejte si barvy podzimu v lisovaných listech

Máte-li rádi podzimní procházky v barevném listí, nasbírejte si je – ukážeme vám, co se z vylisovaných listů dá stvořit.

Rozhlížíme-li se v této době kolem sebe, chodíme do přírody, či alespoň nějakou alejí domů, nemohli jsme přehlédnout tu rozmanitou barevnost podzimu. A pokud se v těchto dnech rádi procházíte po cestách schovaných pod barevným listím, využijte tyto malé výlety pro jejich sbírání.

Jak listy vylisovat?

Postačí vám dva kousky pečicího papíru a dvě knihy, z toho jedna velká a těžká. Jednoduše pak mezi pečicí papíry a knihy vložíte listy a za pár dní budete mít jejich krásu schovánu. Tyto vylisované listy pak můžete použít pro dekorování vašeho bytu.

Pro jaké dekorace využít vylisované listy?

Listy můžete jednoduše zarámovat a obrázek postavit na skříň, nebo pověsit na stěnu. Vytvoříte tak velmi elegantní a vhodnou dekoraci.

Zarámované listí působí elegantně.

Další možností je například lepení listů na papír a tvoření obrazců a koláží z nich. Zvládnou to i malé děti – pokud máte mladší sourozence, nebo si přivyděláváte hlídáním, je to bezvadný způsob jak je zabavit.

Pokud máte listí opravdu hodně, pak by vás mohla zaujmout girlanda. Listy nejjednodušeji spojíte provázkem na jehle, na který budete listy navlékat.

Girlanda z listí je velmi působivá a originální.

Připevněte listy na provázek a zavěste je do okna. Udělá vám to náramnou parádu a opět to nedá moc práce.

Předveďte svou kreativitu i sousedům!

Anebo si s nimi vyzdobte zavařovačku – listy nalepte z vnější strany a dovnitř umístěte čajovou svíčku. A hle, lampička je na světě!

Lampičky pro romantickou atmosféru.

 

Vyzkoušíte některý z našich nápadů? Máte své vlastní nápady?

Foto: photl.com, rmhouseofnoise.blogspot.cz, .themerrywindow.com, architectureartdesigns.com

Podobné články