Věc, kterou jste chtěli vědět: Jak dlouho může přežít člověk bez jídla, když má nekonečný přísun vody?

Fakt pro dnešní den.
jak vydržet bez jídla

Je to otázka, kterou jste si určitě alespoň jednou za život pokládali. Jak dlouho přežít bez jídla? V naší nepravidelné rubrice Věcí, které jste chtěli vždycky vědět, vám na tuhle otázku konečně odpovíme.

Vydržíte opravdu hodně dlouho

Hladovění se hodně studovalo, dokonce i ve spojitosti s dost zajímavou věcí – bezbolestným způsobem sebevraždy. Ano, vědci skutečně studovali, jaký je absolutně nejlepší způsob sebevraždy a vyhladovění patří k těm nejlepším.

Podle vědeckých prací vydrží lidské tělo bez jídla téměř neuvěřitelných 45 až 65 dní, pokud je vaše tělo náležitě hydratované. To znamená, že nemusíte jíst, ale když pijete, vydržíte bez jídla více než měsíc.

jak vydržet bez jídla

Tělo vás začne pomalu požírat zevnitř

Celé takové hladovění navíc lze přežít bez žádných vážnějších následků kolem 30 až 35 dní, takže pokud hodláte ušetřit v jednom měsíci dost peněz za jídlo, můžete zkusit prostě vůbec nejíst (nedoporučujeme to dělat, samozřejmě). Po uběhnutí této doby už začínají poněkud nepříjemné symptomy jako vyrážky na kůži, silný průjem a velký úbytek na váze.

Vaše tělo vás začne při hladovění pojídat. Nejprve se zaměřuje na tkáň, která není životně důležitá – tedy na vaše tuky. Později začne požírat vaše svalstvo.

Když Mahátma Gándhí bojoval za indickou nezávislost, držel protestní hladovku 14 dní a přežil to bez vážnějších následků.

jak vydržet bez jídla

Je to bezbolestný způsob sebevraždy, jen budete maličko trpět

Vědci také zjistili, že jde o překvapivě bezbolestný způsob sebevraždy. Tělo zažívá před smrtí krásné pocity euforie, když si začne uvědomovat, že umírá. Není úplně jasné, jak to funguje, ale možná je to obrana mozku.

Co není pěkné je všechno to, co se té smrti blíží. Extrémní podrážděnost, nesnesitelné svědění vyrážek na kůži, nepřetržitý průjem, bolestivé polykání a edémy.

Ve většině případů přijde smrt v momentě, kdy začnou vypovídat službu orgány. K tomu dochází po šesti až devíti týdnech. Obvykle pak prostě přestane bít srdce.

jak vydržet bez jídla

Mimochodem, zde si můžete přečíst lékařskou zprávu o člověkovi, který vydržel bez jídla neuvěřitelných 382 dní.

Podobné články