Večerní mlsání u televize? Jde to i zdravě!

Film právě začíná a automaticky saháte do misky s brambůrky. Kombinace přímo vražedná, všichni to víme. Ale čím je tedy vlastně nahradit?

Sušené ovoce, ale pozor na cukr

K televizi je třeba něco chroupat, kdo si na to zvykne, už si těžko změní návyky. O prospěšnosti brambůrek, slaných krekrů a dalších podobných pochutin bylo napsáno mnoho. Alternativa může být přitom tak jednoduchá. Podívejme se hned třeba na sušené ovoce.

Sušené ovoce jako zdravé mlsání, ale pozor na cukr!

Koupit si sušený ananas či meruňky, na které narazím v prvním obchodě, to není ta správná volba. To, co nám nabízejí supermarkety, jsou většinou sladké kusy čehosi, které je konzervováno dalšími éčky. Kupujte sušené ovoce bez cukru nebo si udělejte vlastní! Přitom řešení je snadné a levné. Nakrájejte si jablko na kolečka, položte na pečicí papír a přikryjte třeba ubrouskem. Nechte pár dní u topení nebo pomalu sušte v troubě. Křížaly za pár korun jsou na chroupání ideální!

Čerstvé je čerstvé

Přecpat se sladkým sušeným ovocem večer také nemusí být dobrá varianta, pokud množství přeženeme, obsah cukru je přeci jen na poměrně malé množství vysoký. Co zkusit něco čerstvého? K televizi lze jistě doporučit například pomelo nebo grep, ale i klasické jablko nebo například pomeranč. Sice ovoce cukr obsahuje také, ale je bohaté na vlákninu, zasytí a v porovnání s brambůrky je to nic.

Rajčata místo brambůrek.

Kromě ovoce je vhodná i zelenina. Okurka, papriky nebo vlastní pečené brambory na plátky bez tuku lehce okořeněné. Levná a dobrá varianta. Snadno ji pak vylepšíte jogurtovým dipem. Stačí jogurt, česnek (i koření sušený česnek), troška soli a můžete si tak vytvořit i lehkou večeři.

Kromě toho lze mlsat i rajčata, vařenou brokolici nebo si udělejte lehký zeleninový salát. Stačí natrhat zelí nebo salát, nakrájet rajčata, papriky, okurku, zalít olivovým olejem, přidat olivy a trošku sýra.

Slané je slané

Kromě ovoce a zeleniny tu máme různá semínka. Měli jste již lněné semínko nebo dýňová semena? Chuťově jsou srovnatelná s oříšky, mají skvělou chuť a obsahují velké množství zdraví prospěšných olejů, minerálů a vitaminů!

Jako slanou alternativu brambůrek lze doporučit například sušené maso. Je to dražší pochutina, ale rozhodně výživnější a méně kalorická. A slyšeli jste již o celerových hranolkách? Celer oloupejte, nakrájejte na hranolky, na trošce oleje smažíme dozlatova a dokřupava a osolíme. Skvělé jídlo k zakousnutí u televize je na světě a stojí pár korun!

 

Podělte s námi o vaše tipy na zdravé mlsání u televize na našem Facebooku!


Foto: sxc.hu

Podobné články