Večerníčky, které miloval každý

Pro spoustu dětí je Večerníček i dnes oblíbenou částí dne, bez které by neusnuli ani kdyby se moc snažili. Každý z nás měl své oblíbené, na které nedal dopustit. Někteří dospělí se na ně s chutí určitě podívají i dnes.

Krakonoš

Čtveřice Trautebnerk, Anče, Kuba a hajnej a nad nimi vševědoucí Krakonoš s chytrou sojkou jsou nezapomenutelnou klasikou stejně jako legendární znělka.

Bob a bobek

Bob a Bobek, oblíbení králíci z klobouku, které si doma přálo mít snad každé dítě.

Krteček

Příběhy o malém krtečkovi v kalhotách baví děti už hezkou řádku let. Přestože toho tato legendární postavička příliš nenamluví, dokáže beze sporu vykouzlit úsměvy na tvářích všem.

Pat a Mat

Příhody Pata a Mata, dvou nemehel, které se většinou bez úspěchu pokoušejí spravit všechno možné, se vžily do života mnohých z nás.

Rákosníček

,,Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet, a dost možná ještě dál..“

Kanafásek

,,Peřiny hned vystřelí do zlobivých postelích, má to jeden háček, rošťák Kanafásek..“ Schválně, kdo by si taky občas přál uspávací peřinu, která by mu přinesla spánek během vteřiny?

Příběhy z mechu a kapradí

Pohádka o Křemílkovi a Vochomůrkovi, kteří bydlí v pařezové chaloupce z mechu a kapradí, vstoupily do povědomí ne méně než ostatní.

Spejbl a Hurvínek

Legendární loutky hlavního hrdiny Hurvínka, jeho táty Spejbla, Máničky a Bábinky jsou oblíbenými hrdiny v očích dětí i dospělých!

 

Podobné články