Vyzkoušeli jsme 8 druhů čokolád – která vyhrála?

Studentská pečeť originál nebo limitovaná edice? Lind, Milka, Tesco chocolate nebo snad Toblerone? My už víme, která z nich stojí za hřích.

Připravili jsme si pro vás druhý díl naší Velké recenze. Tentokrát jsme si v obchodech posvítili na čokolády. Na této laskomině si mnozí vytvořili závislost. Čokoládou zaháníme smutek, stres, deprese, neúspěch, nebo se chceme odměnit. Podívejte se spolu s námi, která čokoláda stojí za  hřích!

Hodnocení probíhalo pomocí následujících kritérií:
1. Náplň
2. Hořkost/sladkost
3. Obsah kakaa
4. Množství cena
5. Celkový komentář
6. Udělený počet hvězdiček (maximum 5)

Lahodná malinová pečeť

Miroslava Zubáková: Studentská pečeť, limitovaná edice – Malina

1. Vyloženě náplň tato čokoláda nemá, ale zajisté má co nabídnout. Každý si v ní najde to své oblíbené. Stejně jako u klasické Studentské pečeti jsou i zde arašídy, želé a potom v této limitované edici s ovocem jsou kousky malinové dřeně.
2. U této čokolády bych spíše mluvila o sladkosti, která je dosti výrazná. Je zde velký obsah cukru. Ten je součástí všech doplňků této mléčné čokolády. Cukr, glukóza, fruktóza…tohle všechno zde naleznete. Díky tomu také 22,5g této dobroty (což jsou 4 dílky) mají 117 Kcal. Energetická hodnota celé tabulky pak činí 518 Kcal.
3. Co se obsahu kakaa týče, tak mě celkem tato pochoutka zklamala. Je zde pouze 25% kakaové sušiny. Což s čokoládou jako takovou nemá co dočinění.
4. V různých supermarketech ji lze nakoupit v akci za 24,90 Kč za 180g „čokolády“. Normální cena jedné tabulky je 45,90 Kč. Tato vyšší cena mi nepřijde adekvátní, i když u této čokolády beru v potaz její tradici a reklamu, která jistě zabírá značnou část ceny.
5. Celkový dojem z této čokolády mám pozitivní. Studentskou pečeť mám ráda a miluju kombinaci arašídu a ovocného želé. Každý si pak může vyzkoušet to pravé ovoce pro sebe. Já volila malinu a myslím, že se tato kombinace povedla. Velmi se mi líbí moderní design nové Pečetě. Nejde přehlédnout její barevnost a nápaditost.
6. Nové limitované edici Studentské pečeti uděluji 4 hvězdičky.

Hořká Lindt čokoláda

Josef Říkovský: Lindt 75% kakao
1. Náplň – žádná.
2. Tato čokoláda je velmi hořká.
3. Obsah kakaa – 75%.
4. Cena této 100g čokolády se pohybuje v rozmezí – 69 Kč až 85 Kč.
5. Vzhledem k mým přehnaným očekáváním, tahle čokoláda na mě moc velký dojem neudělala. Myslel jsem, že bude tak trochu hořká, ale stále příjemně sladká, což se nestalo, je opravdu hořká a na nějaké uždibování kousek po kousku zapomeňte, neboť se jí rychle přejíte. Pro můj jazýček je hořká až moc. S klasickou hořkou čokoládou nemá nic společného, ale prý je velmi dobrá při držení diety.
6. Počet hvězdiček – dvě hvězdičky, ale po druhé si ji určitě nekoupím.

Tesco čokoláda

Alice Jendelová: TESCO Čokoláda – mléčná
1. Bez náplně (ale dělají i s oříšky, bílou čokoládu, s rozinkami a sekanými oříšky, s kousky sušenek)
2. Myslím, že je chuťově trochu podobná Milce, ale tolik sladká není.
3. Na obale je psáno: Obsah kakaové sušiny nejméně 30%.
4. Tuto čokoládu pořídíte za: 21,90/100g (ale často bývají v akci s nižší cenou).
5. Žádný zázrak to není, ale na to, že je to Tesco výrobek to tak špatné není. Spíše než na mlsání, ji třeba používám do muffinů.
6. Dávám tři a půl *

Lahodná Ritter sport

Pavla Klára Urbášková: Mléčná čokoláda – Ritter sport
1. Bez náplně
2. Jemná textura, rozplývající se na jazyku. Dost sladká bez hořkosti.
3. Deklarovaný obsah kakaa – 35procent.. vzhledem k tomu, že kakaové máslo je hned na druhém místě ve složení není pochyb. Tato čokoláda kakao obsahuje!
4.Čtvercové balení 100g – 30Kč
5. Tato čokoláda rozhodně patří mezi ty lepší. Sama ji mám velmi ráda s potěšením si za odměnu dám jeden čvereček, což na zahnání chutě na sladké bohatě stačí. Výrobce láka na obsah přírodních antioxidantů, které příznivě působí proti stresu. Myslím, že Ritter sice není psycholog… avšak chutí vás určitě povzbudí. Asi takto si představuji chuť mléčné čokolády.
6. Pět hvězdiček!

Studentská pečeť - original

Barbora Netopilová: Studentská pečeť original
1. Náplň této čokolády je složená z arašídů, želé a rozinek, to všechno v mléčné čokoládě.
2. Díky kombinaci želé, rozinek, trochy kakaového másla, hromady cukru a jiných dochucovadel vyvolává sladkou chuť.
3. Tato čokoláda, která má 25% kakaové sušiny, 12% kakaového másla a zbytek jsou různé náhražky jako třeba tuky, regulátory kyselosti nebo voda, ve skutečnosti zachraňuje právě ta směs rozinek, želé a arašídů. Spásný nápad, který Studentsou pečeť prodává, jinak by asi nestála za nic. Obsahem kakaa vás tedy jistě ihromovat nebude.
4. A za tady tu dost nezdravou nálož zaplatíte kolem 40,- , ale pozor jsou na ni i zajímavé akce. Ani se nedivím, je potřeba vyvolat u zákazníků závislost, protože dvěstě gramů je silná dávka.
5. Fascinuje mě ta kombinace a vždycky si na ní pochutnám díky jmenovaným kouskům. Studenská pečeť má na trhu svoje místo a baví mě její rozmanitost.
6.***

originální brusinková čokoláda

Zuzana Holmanová: Hořká čokoláda s brusinkami
1. Tato čokoláda obsahuje kousky brusinek.
2. Jelikož patří mezi hořké čokolády, překvapila mě docela sladká chuť.
3. Obsahuje 60% kakaa a žádné konzervanty.
4. Cena tohoto originálu je 35 Kč za 80g.
5. Takhle čokoláda mě opravdu nadchla. Není přeslazená a hořká je tak akorát. Oceňuji především obsah šťavnatých kousků brusinek, který čokoládě dodává zajímavou příchuť. Jediným mínusem je balení – průhledná folie. Nevýhodou je také to, že je k dostání pouze v Plzni. Výrobce je Jana Šmondrková, Brzecká 12, Plzeň.
6. Uděluji 5*.

Happy cows

Kristýna Szkanderová: Milka Happy cows
1. Náplň tato čokoláda nemá. Vynahrazuje ji však mléčná chuť.
2. Rozhodně patří mezi sladké čokolády ve 100g obsahuje 56,4g cukru. Je to mléčná a částečně i bílá FLEKATÁ čokoláda. 85% tvoří mléčná čokoláda vyrobená z alpského mléka a 15% bílá čokoláda.
3. Obsahuje 30% kakaa, což je sice hraniční číslo, ale splňuje kritéria čokolád.
4. Cena se pohybuje v rozmezí 20 – 25 Kč. Gramáž je 100g.
5. Celkový dojem je dobrý. Čokoláda neobsahuje rozinky, oříšky a podobné přídavky, které mnohým vadí. Je lahodně mléčná. Rozplývá se na jazyku. Líbí se mi nápaditý design. Fleky připomínají vzhled flekaté MILKA krávy, kterou všichni známe z reklamy.
6. Flekaté Milce uděluji 3*

Pyramidový vzhled zaujme na první dojem

Silvie Trebatická: Toblerone
1. Uvnitř je medovo-mandlový nugát, nečekejte ale nic tekoucího, všechno je hezky kompaktní a nečeká vás tedy ušpiněná blůza! 
2. Čokoláda je sladká tak akorát. Není to taková ta „vtíravá“ sladkost, ze které vás bolí zuby, ale dostatečně uspokojí chuť na něco dobrého.
3. Obsah kakaa – nejméně 28 %
4. Za 100 g této čokolády zaplatíte 31,90 Kč.
5. Švýcarské čokolády, mezi které Toblerone patří, mají něco do sebe. Mají takovou plnou chuť. Čokoláda navíc perfektně zasytí a kvalitou se mi zdá daleko před těmi nejčastěji kupovanými.  Důmyslné pyramidy místo kostek vás podvědomě přinutí sníst toho méně, což pokládám za obrovský klad!  Toblerone si sice často nekupuji, ale když už ano, vím, že je zárukou kvality, která pohladí duši čokoholika. 
6. Počet hvězdiček, které udělujete – Dávám 4*. Rozhodně stojí za to, abyste po ní při další návštěvě supermarketu sáhli!

Z jednotlivých recenzí vyplývá, že si náš Gourmet tým vybral většinou chutné čokolády k hodnocení. Je těžké určit jednoznačného vítěze. Nejlépe však u našich kritiků dopadla Hořká čokoláda s brusinkami, Ritter sport. Na pomyslném druhém místě se umístila Tobleronka a Studentská pečeť – malinová edice.

A co vy? Zaujala vás nějaká z hodnocených čokolád? Našli jste zde svého favorita? Diskutujte s námi na našem facebooku.

 Foto: Redaktoři StudentPointu
          www.sxc.hu

Podobné články