Vyzkoušeli jsme 8 druhů nanuků – který je ten nej?

Twister, Magnum, Big milk, Noger, Jahody v čokoládě, Mrož, nebo snad tradiční nanuk Míša? My už známe vítěze!

Letní období si přímo vyžádalo, aby naše pozornost zamířila do mrazících boxů. Jak obstály v dnešním díle recenzování nanuky? Jistě všichni máte svého favorita. Pojďte se podívat jak dopadl v našem testování a inspirujte se našimi tipy.

Hodnocení probíhalo podle následujících kritérií:

1.  Cena, výrobce
2. Celkové složení
3. Popis chuťě
4. Celkový dojem z produktu
5. Počet hvězdiček maximum 5

Jahodový nanuk pro milovníky dřeně!

1.Silvie Trebatická: Jahody v čokoládě

1. Cena, výrobce: cena nanuku je 14,90 Kč. Výrobcem  je firma Dione.
2. Celkové složení: zmražené kousky jahod (60 %), cukr, voda, kyselina citrónová, kakaová poleva minimálně 15 % (rostlinný tuk, cukr, kakaový prášek, sójový lecitin, aroma vanilín); na 100 g 0,7g bílkovin, 24,2g sacharidů, 9,2g cukru.
3. Popis chutě: Máte-li rádi klasické jahodové dřeně, které mají svou dlouhou historii, bude vám chutnat i tohle. Nanuk vás příjemně osvěží, ale nezalepí vám žaludek, což je podle mě velké plus. Chuť ale trochu kazí nekvalitní poleva, která celý nanuk degraduje o stupínek níže.
4. Celkový dojem: Jahody v čokoládě svým obalem moc neoslní. A možná je to tak dobře, protože vydesignované obaly většinou skrývají spoustu éček. Tento nanuk je nemá a to je bezva. Nečekejte ale kousky jahod v kakaové polevě, jak je napsané na obalu. Jedná se spíše o rozmixovanou dřeň. A rozhodně bych uvítala jinou polevu. Hořká čokoláda místo tukového pusolepu by jahodám slušela mnohem více!
5. Počet hvězdiček: Dávám 3 a půl hvězdiček. Jahody v čokoládě jsou dobré, osvěží a hodí se pro všechny, kteří mají rádi ovocné nanuky, ale nemůžu opomenou polevu, která můj celkový dojem prostě trochu pokazila.
Tip redakce: Existuje také stejný nanuk v provedení s polevou z bílé čokolády, ale také bez polevy. Kromě jahod jsou k dostání také borůvky a maliny.

Jahodový mrož nezklamal naši redaktorku ani po letech.

2. Pavla Klára Urbášková: Mrož jahodový s tvarohem

1. Cena, výrobce: Cena tohoto nanuku se pohybuje v rozmezí 10 – 12 Kč. Výrobcem je Prima
2. Celkové složení: Mrož obsahuje slibované jahody. To je dobrý základ. Ve složení deklarují 50%. S tvarohem je to již horší. Zastoupen by měl být asi 10%. Bohužel se však neobejde bez stabilizátorů a sójového lecitinu. Díky tomu by měl v mrazáku vydržet až dva roky. Což je hodně dlouhá doba spotřeby. Jak starý byl asi ten můj?
3. Popis chutě: Neměla jsem Mrože asi tak tři roky. V mé hlavě však byla vzpomínka na hořkou čokoládu s jahodou. Jahodová náplň chutnala stejně, avšak čokoládová poleva už nebyla tak dobrá. Nejspíše přidali více cukru a ubrali kakaa.
4. Celkový dojem: I přes zmíněnou kakaovou výtku bych si mrože ještě někdy koupila. Osvěžení to je příjemné, ale pro mne už příliš sladké. Budu hledat jinou zmrzlinu s hořkou čokoládou.
5. Počet hvězdiček: Dávám 3 hvězdičky, neboť mému milému chutnal velmi. A tak je možné, žy ty nadbytečné cukry vadí jen mě:)
Tip redakce: Novinkou na trhu je také Mrož s příchutí lesního ovoce!

 Big Milk

3. Zuzana Holmanová: Big Milk FRUIT

1. Cena, výrobce: Výrobcem je Algida a cena se pohybuje okolo 14 Kč.
2. Celkové složení:
V balení 110 ml je 100 kcal, 1,6 gramu tuku, 50% mléka, 16,5 gramu cukru, obsahuje jahodovou šťávu, sušenou syrovátku, mastné kyseliny atd. Jsou zde také přírodní barviva (košenila, beta-karoten). Žádná umělá  barviva a konzervanty.
3. Popis chutě:
Jemná mléčná chuť (výrobek obsahuje téměř 50 % mléka), nanuk se doslova rozplývá na jazyku, jahodová poleva s přírodní ovocnou šťávou je výtečná. Není přeslazený, na jednu porci připadá jen 16,5 gramu cukru.
4. Celkový dojem:
Velice mě zaujalo hlavně složení bez umělých barviv, aromat a konzervvatů, proto jsem si Big Milk vybrala. Rozhodně ho mohu jen doporučit!
5. Počet hvězdiček: 4*

Míša - takový, jakého ho známe už od dětství!

4. Martina Vymětalová: Míša

1. Cena, výrobce: TIPAFROST, a.s. cena 8,90 Kč
2. Celkové složení:
tvaroh (53%), kakaová poleva (18% – rostlinný tuk, cukr, kakao, sušená syrovátka, sójový lecitin, aroma), cukr, smetana, sušené odtučněné mléko, emulgátor, 4 stabilizátory (alginát sodný, karagenan, karubin, guma guar). Nutriční hodnoty v jednom nanuku: 7 g tuku, 12 g sacharidů, 3,5 g bílkovin, 530 kJ/130 kcal.
3. Popis chutě:
Klasická tvarohová, nepříliš sladká, poleva je příjemná, výrazně kakaová. Konzistence je lehce lámavá, což potvrzuje, že hlavní složkou zmrzliny je opravdu tvaroh.
4. Celkový dojem:
Obal se až na aktuální soutěže nijak nemění už roky, takže není problém po Míšovi sáhnout napůl naslepo v mrazáku a určitě se nespletete. Roztomilí retro medvídci se nijak výrazně nezměnili už od dob mého dětství. Velmi příjemně mě potěšilo, že stabilizátory nejsou uvedeny jen kódy, ale dočtete se přímo, co vlastně v nanuku jíte. Zajímavé jsou i ovocné varianty, já osobně ale dávám přednost této klasické, jen tvarohové.
5. Počet hvězdiček:
Protože se jedná o nanuk našeho dětství a chutná pořád báječně, dávám 5 *.

Karamelový nanuk.

5. Alice Jendelová: Nogger karamel

1. Cena, výrobce: Algida, ale nikde to není uvedeno. Poznáte to jen podle loga. Prodejce je Unilever. Zvláštní věcí je, že v češtině (slovenštině) je napsáno, že je nanuk výrobek v EU, ale v Chorvatštině, že je vyroben v Polsku.
2. Celkové složení: odtučněné mléko, rostlinný olej, cukr, glukózový sirup, glukózo-fruktózpvý sirup, sušené syrovátka, pšeničná mouka, kakaová hmota, sušené odtučněné mléko, kakao, kypřící látka, jedlá sůl, stopy ořechů a arašídů a kamarádi emulgátory, stabilizátory, aromata, barviva. Nutriční hodnoty (v jednom kousku):Energie 780kJ/190 kcalBílkoviny 1gSacharidy 18gTuk 13g
3. Popis chutě: Čokoláda je sladká, náplň je mléčná a tolik sladká není, takže to vyvažuje chuť. Ovšem než se dostanete ke karamelu, pak už je to jen sladké a sladké.
4. Celkový dojem: Upřednostňuji vodové nanuky či ovocné nanuky. Z ostatních mám jen několik favoritů. Nogger je jedním z nich. Mám raději karamelový než ten třešňový. Ale každý den bych si asi nedala, protože je opravdu moc sladký a někdy mi přijde, že z toho ten tuk cítím. Navíc mám pokaždé problém s manipulací s tímto nanukem. Možná je to jen má nešikovnost, ale většinou mám co dělat, aby mi poslední kousek nespadl s dřívka. Nanuk má 90 ml/60g
5. Počet hvěždiček: 3*

Twistr

6. Kristýna Szkanderová: Twister

1. Cena, výrobce: Výrobcem je firma Algida a cena 13,90 Kč.
2. Celkové složení:
v 80ml nanuku najdete 0,5 g bílkoviny, 16g cukru  a jen jeden gram tuku.
3. Popis chutě:
Lahodná citronovo-jahodová chuť je skvěle doplněna jemnou smetanou, která je zde však jen poskromnu zastoupena.
4. Celkový dojem: Preferuji vodové nanuky a právě tento kousek, je skvělým tipem pro ty, kteří mají rádi vodové nanuky, ale zároveň se nechtějí vzdát smetanové chuti.
5. Počet hvězdiček: 5* protože je podle mě ze všech vodových nanuků ten nej.

Magnum

7. Hana Kožušníková: Magnum chocolate and caramel

1. Cena a výrobce: Výrobcem je Algida a cena tohoto nanuku? 35Kč
2. Celkové složení:
Cukry 24g ve 100g nanuku! 18g tuku v jednom nanuku. Kakaová hmota s certifikátem Rainforest Alliance (71% z kakaových složek), kakaové boby, rostliný olej, máselný tuk.
3. Popis chutě:
Čokoládová poleva byla dobrá a je vidět, že je z kvalitní čokolády. Vnitřek je bohužel horší. Zmrzlina sice slibuje karamelový krém, ale chuť karamelu marně hledat. Krém mi přišel spíše kakaový a cítila jsem z něj hodně máslo. Celkově mi nanuk moc nechutnal a byl hodně přeslazený.
4. Celkový dojem:
Takovéto nanuky nevyhledávám, ale schválně jsem si vzala tuto novinku od Algidy. Nanuk jsem ani nemohla dojíst celý, protože jsem byla hrozně přeslazená. Na léto podle mě nic ideálního. Navíc je hodně kalorický a složení se mi taky moc nelíbilo (velký podíl cukru a i tuku- zmíněná máslo, olej apod.). Reklamu má samozřejmě velkou, obal se mi také líbil, ale znovu bych si ho bohužel nekoupila.
5. Počet hvězdiček: 
2  (za čokoládovou polevu, obal a reklamu).

Zmrzlina pro opravdové gurmány.

8. Bára Turková:Häagen – Dazs Choc Choc Chip

1. Cena Výrobce:  Výrobce je  Häagen – Dazs, cena: 149 Kč
2. Celkové složení: K
ousky kakaové polevy (10%), čerstvá smetana, kondenzované odstředěné mléko, cukr, vaječný žloutek, kakaový prášek (3%), rostlinný olej,odtučněný kakaový prášek, sušené plnotučné mléko, sušené odstředěné mléko, máslový olej, emulgátor: sójový lecitin, přírodní ochucovadlo.
3. Popis chutě:
Chuť zmrzliny je přesně taková, jaká má být. Cítíte v ní čokoládu, navíc je doplněná i jejími kousky (kterých tam je opravdu velké množství) a aby nebyla tak sladká, zjemňuje jí smetana. Intenzivní chuť, která vás totálně polapí.
4. Celkový dojem: Podle mého je tohle nejlepší zmrzlina, kterou nám chlaďáky v supermarketech můžou nabídnout. Má několik druhů, pro mě je ale vítězkou jednoznačně čokoládová s kousky čokolády. Není sice nejlevnější, ale jestli si chcete doopravdy pochutnat a ponořit se do slasti pravé belgické čokolády, je tohle jasná volba. Navíc je jí docela velký kyblíček, takže pokud ji nespotřebujete celou najednou (což je občas nadlidský úkol), vydrží vám v mrazáku dost dlouhou dobu. Už při otevření cítíte libnou vůni čokolády a při její konzumaci vám musí chuťové pohárky skákat metr vysoko. Zmrzlina se rozplývá na jazyku, kousky čokolády příjemně křupou a vy máte, co dělat, abyste ji odložily. Navíc, nejsou v ní skoro žádná éčka, takže vaší štíhlé linii tolik neuškodí.
5. Počet hvězdiček:
5*. (I když to není domácí zmrzlina (kterou jsem měla den před tím), je vynikající a přesně takhle opravdová domácí zmrzlina chutná.)

Na prvním místě se umístila tradiční česká klasika – nanuk MÍŠA, spolu s ním se dělí o prvenství ještě Twister – zástupce vodových nanuků a zmrzlina Häagen – Dazs, která je spíš pro gurmány, kteří na svém požitku z ledové pochoutky nešetří!

Jaký nanuk je váš favorit letošního léta? Diskutujte s námi také na facebooku.

Foto: redaktoři StudentPoint, algida.cz, sxc.hu, http://www.haagendazs.com

Podobné články