W- CARP vás podpoří, přidejte se…

TÉMA MĚSÍCE: Nové začátky

Dobrovolnictví bylo, je a bude ideální šancí pro pracovní či osobnostní „rozjezd“, o tom dnes už asi nikdo nepochybuje. Pro budoucí zaměstnavatele je to přitažlivá položka ve vašem CV. A pokud nechcete složitě hledat, kde je právě to vaše správné místo, určitě v začátcích pomůže W-CARP.

Studenti sobě

Na studentskou organizaci W-CARP jsem přišla na sociální síti. Zaujalo mě, že si studenti sami pořádají seminář o Konfliktech a jejich řešení a že účast je možná zdarma nebo za symbolický poplatek. Vydala jsem se tedy po stopách tohoto hnutí, především zjistit, zda se nejedná o sektu. Napadlo mě to, to přiznávám.

Co je vlastně W-CARP?

The World Collegiate Association for Research of the Principle je mezinárodní hnutí původně založené korejcem Sun Mjong Munem.

logo W-CARP

„Ne, sekta opravdu nejsme“, usmívá se Eva Kačírková, vedoucí pobočky v České republice. „Nám jde ve skutečnosti především o osobnostní rozvoj mladého člověka. Naším hlavním krédem je myšlenka, že člověk by na sobě měl neustále pracovat, vzdělávat se, procházet různými životními zkušenostmi. Čím více bude vědět a znát, tím spíše může chápat smysl svojí existence na Zemi, pochopit svou „cestu“ a být díky tomu daleko šťastnější. Je tedy pravda, že se tematicky určitým způsobem víry dotýkáme, to ale ani jinak nejde, ostatně –  průměrně přemýšlivý člověk musí k této otázce dojít zákonitě vždycky.“

W-CARP tak v duchu svého kréda organizuje zajímavé semináře, domácí i zahraniční dobrovolnické projekty. Lektory jsou například dr. Marcela Rozehnalová, ředitelka centra Etické výchovy a prevence sociálně patologických jevů (CEVAP) či ředitel pražského vydatelství Ideál. Na seminářích se dozvíte cosi o tzv. univerzálních principech (základní otázky lidského bytí), ale také odborněji zabrousíte například do způsobů řešení konfliktních situací. Příjemné je, že dosud jsou přednášky zdarma či za mírný symbolický poplatek.

Být dobrovolníkem může být zábava, poučení i užitek

Podstatnou částí práce W-CARP je organizace dobrovolníků. Moc se mi líbí, že v ČR (prozatím jen v Praze) realizuje tak zvané servis projekty, díky kterým rozšířil řady pomocníků například v Jedličkově ústavu. Pomocníci se tak dostanou k práci podpůrných rozhodčích na závodech v curlingu či boccie a seznámí se s jedinečností životních příběhů lidí se zdravotním postižením, s jejich odvahou a odhodláním k životu. Studenti mohou ale také pomáhat na ekologické úrovni, například čistit Prokopské údolí v Praze, uklízet parky či hrát divadlo v dětských domovech.

Nové začátky s novými lidmi

Hnutí pořádá rovněž mezinárodní projekty pomoci. Mezi ně patří projekt Hope for Africa či projekt v Izraeli. To je příležitost podívat se do zajímavých zemí, být prospěšný a seznámit se s novými lidmi. Tohle všechno napomáhá vašemu osobnostnímu rozvoji, tohle všechno mohou být vaše nové začátky pro letošní rok.

Díky W-CARP seznámíte s prací dobrovolníka a rozhodnete se tak, co s vámi bude v budoucnosti. Přidejte se!

Foto: W-CARP

Podobné články