Zábavné aktivity pro dlouhé večery s přáteli

Přišlo období dlouhých teplých večerů a s ním i nejrůznější grilovačky a zahradní párty. Přinášíme několik tipů, jak sebe i své přátele originálně zabavit.

Horká brambora

Potřebovat budete jen foťák se samospouští a dobrou náladu. Spusťte samospoušť a nechte foťák kolovat kolem stolu. Každý, komu se dostane přístroj do rukou, musí fotoaparát na moment podržet v pozici, jako by chtěl pořídit selfie, a následně se „horké brambory“ co nejrychleji zbavit. Cílem každého hráče je nebýt zachycen na žádné kompromitující fotografii.

Hru je možné také zpestřit jiným doplňkovým úkolem, který přehazování horké brambory zkomplikuje. Lze ji například spojit s dobře známým slovním fotbalem.

Hry nemusejí hrát jen malé děti.

Kostky ledu

Rozdělte společnost do dvou týmů a každé skupince dejte kostku ledu. Po odstartování si hráči kostku předávají a snaží se ji co nejrychleji rozpustit. Mohou ji svírat v ruce nebo třít o oblečení, nesmí však používat jiné pomůcky či vkládat led do úst. Kostka musí být plynule předávána, žádný hráč by ji neměl držet déle než několik sekund. Vyhrává tým, který se jako první kostky ledu zbaví.

Kdo jsem?

Všichni hráči na menší papírek tajně napíší jméno osobnosti (skutečné, literární, filmové či historické) a nalepí jej sousedovi na čelo. V kolečku pak postupně hráči pokládají otázky, na které je možné odpovědět ano, nebo ne (např. Jsem muž? Jsem Čech? Jsem politik?). Po záporné odpovědi pak navazuje další tazatel a tímto způsobem hráči pokračují až do chvíle, kdy každý uhodne postavu, kterou má na čele napsanou. 

Rozesměj mě

Rozdělte se do skupinek po třech až čtyřech lidech. Dvě skupinky sedí proti sobě a postupně se během určeného časového limitu snaží jedna druhou libovolným způsobem rozesmát. Rozesmívající tým musí po celou dobu sedět na svém místě, jinak se fantazii meze nekladou. Jejich cílem je rozesmát členy druhého týmu tak, aby ukázali zuby či vydali nějaký zvuk.

Ping pong trochu jinak

Každá ze dvou skupinek se postaví na opačnou stranu stolu s rukama za zády. Foukáním pak musí docílit toho, aby pingpongový míček spadl přes hranu stolu jejich soupeře. Tým s větším počtem bodů vyhrává.

Užijte si s přáteli společnou zábavu.

Záludné umění

Dvojice si sedne zády k sobě. Jeden hráč dostane pytlík s nejrůznějšími předměty denní potřeby, druhý tužku a papír. Hráč s psacími potřebami musí kreslit předměty podle popisu partnera, ten však nikdy nesmí daný objekt pojmenovat. Dvojice, která zvládne takto přenést na papír všechny předměty za nejkratší čas, vyhrává.

Dvě pravdy a jedna lež

Tato hra se nejlépe hraje s lidmi, které příliš dobře neznáte, není to však podmínkou. Každý hráč o sobě řekne dvě pravdivé informace a jednu lživou, přičemž ostatní hádají, která z nich je ta nepravdivá.

 

Znáte jiné zábavné hry, které vás a vaše přátele nikdy neomrzí? Podělte se o ně s námi v komentářích pod článkem.


Foto: Photl.com

Podobné články