Začátek školního roku je za dveřmi

Zpátky do školy. Nikomu se nechce, ale co k tomu potřebujeme? Malí i velcí.
Jaké školní potřeby koupit

Pomalu končí čas dovolených a spolu s tím se také blíží konec prázdnin. To znamená jediné – nástup do školy. Pro vysokoškoláky ještě čas dál běží, ale co ti naši (někdy otravní) mladší sourozenci. Příprava a nákupy školních potřeb čekají každého. Tak mrkneme co je nejdůležitější. Co když budete muset zaskočit za zaměstnaného rodiče.

Srpen je ten správný měsíc pro pořízení celé školní výbavy, aby mohlo vaše dítě 1. září vyrazit do školy bez obav. Pro některé je nákup školních potřeb stejná otrava, jako nástup do školy pro jejich dítě. Pokusili jsme se vytvořit seznam pomůcek a předmětů pro každodenní potřebu školou povinných i nepovinných dítek.

Školní batoh / aktovka / taška

Rozhodně doporučujeme kupovat dříve než v srpnu, kdy výběr bývá už omezený. Pro prvňáčka (pokud se ho to týká) je to navíc skvělý dárek k vánocům, nebo k narozeninám. Může se pak do školy těšit. Víme, že pak už to s těšením tak horké nebývá. Studentský batoh mívá také mnoho kapes, ale už to zdaleka není taška pro základku. Jak desingově, tak prakticky. Tak na to dbejte.

Školní batoh

Studentský penál / školní pouzdro

Pro malé děti jednopatrový, nebo objemnější dvou a třípatrový. Pro teenagery jednoduchá kapsička, případně co nejmenší varianta. V té době je to otázka image. No a pro vysokoškoláky? Penál? Snad notebook ne?

Myslíme samozřejmě naplněná penál, včetně psacích potřeb jako jsou obyčejné tužky různých tvrdodstí, pastelky, fixy, guma, ořezávátko, pravítko i pera.

školní penál pro teenagery

Pomůcky na výtvarnou výchovu

Pokud už nejsou na střední a vysoké, tak tohle je docela obsáhlá disciplína – vodovky či temperové barvy, sada štětců (kulaté i ploché), malá paleta, menší igelitový ubrus, hadříky, podložka A3, plastelína, kelímek na vodu, voskovky, košile nebo zástěra (kvůli ušpinění), tuš, špejle, barevné papíry, nůžky, lepidlo.

Školní výtvarné pomůcky

Sešity a učebnice

Tohle je různé jak pro školy tak pro ročníky. Učebnice dostávají jen ti mladší – a ti je musí dobře obalit a chránit, takže obaly. Ty ale kupujte až přímo na učebnice, je toho opravdu tolik, že se nedá dopředu správně nakoupit.

Sešity a obaly na sešity. Naštěstí už dávno nikdo nepíše na břidlicovou tabulku, takže máme lehčí tašky, ale zase o to více sešitů. U základek bývalo dobrým zvykem, že existoval seznam a dalo se předem připravit a nakoupit. Drobné nedostatky se pak řešily za pochodu. U starších to nezbývá, než řešit aktuálně. Ovšem A4 sešity bílé a čtverečkované jsou potřeba vždy, toho bychom se nebáli.

Školní potřeby jsou i sešity

Pro ty nejmenší (na prvňáčky nezapomínejme) pak určitě desky na sešity (proti oslím uším) a desky na abecedu a čísla.

Na tělocvik

Je úplně jedno, zda ho milují, nebo nesnášejí. Tělocvik tu je a proto na něj musíme být vybaveni. Takže sem výbavou. Zjistili jsme, že nejčastěji je to tohle: tenisky s bílou podrážkou (jinak cvičky nebo sálová obuv), pohodlné tenisky vhodné na ven, tepláky (nebo plátěné vzdušné kalhoty), pro teplejší období či do tělocvičny pak kraťasy, tričko a mikina, látkový pytel na uložení oblečení. Pro ty starší doporučujeme taky náhradní ponožky a igelitový pytlík na ty „použité“.

Ostatní a hygienické potřeby do školy

Přezůvky a pytlík či taška na jejich uložení.

Lahev na pití a naprosto skvělý a designový boxík na svačinu. Tím bychom tedy mohli zabodovat.

Originální box na svačinu

V každé škole je to trochu jiné, ale k základním potřebám, většinou patří ručník a papírové kapesníčky. V dnešní době i dezinfekce na ruce a případně rouška či respirátor.


Podívejte se také na další články, které se zabývají výdaji souvisejícími s potomky nejen školou povinnými. Vysvětlíme vám 5 zásadních rozdílů mezi základkou a vejškou, nebo poradíme 10 tipů, jak nakupovat v sekáči a také Módní trendy středoškoláků. Máme pro vás také trochu zábavy s článkem Nejlepší školní poznámky všech dob pro pobavení.

Podobné články