Zamilován do své učitelky

Láska mezi učitelem a mladou studentkou už dávno není ničím šokujícím. Ničím, co by plnilo přední stránky bulvárních časopisů. Ale co když je to obráceně a student, sotva odrostlý mámině sukni, přijde na gymnázium a zamiluje se do své mladé třídní profesorky? Pozn. založeno na skutečných událostech

Student sotva odrostlý mámině sukni přijde na gymnázium a zamiluje se do své mladé třídní profesorky. Ona zrovna dostudovaná, začínající, hlavu plnou ideálů a zcela nepřipravená ze školy na podobnou situaci. Má jeho láska šanci? A není to jen povrchní pobláznění? Odpovědi na tyto otázky naleznete v příběhu, který se vám chystám převyprávět.

První ročník

Začalo to na lyžařském kurzu. Odjela na svůj první výjezd se třídou, kterou znala sotva několik měsíců. Teprve si na sebe zvykali, ona pronikala to tajů českého školství a on si začínal vychutnávat život gymnazisty. Nebyl to žádný ušlápnutý chudáček, který by se krčil v zadní lavici. Naopak, rád a hodně se bavil a při vyučování na sebe všemožně strhával pozornost. Ona také nebyla vyplašenou začátečnicí. Věděla, čeho chce dosáhnout a co pro to udělat. V únoru odjeli na lyžařský kurz. A on si uvědomil, že se zamiloval. Ale co s tím?

Tuhle nemohl tahat za copy, ani ji podrážet židli. Tohle už bylo dočista něco jiného, než co zažil na základní škole. Líbila se mu, jak vystupovala před třídou, jak se snažila před těmi puberťáky prosadit své požadavky, jak krčila nos, když ji někdo naštval, jak je dokázala usadit, když si moc dovolovali, jak se smála, jak se nesla chodbou… Začal se těšit do školy. Začal toužit. Postupně však propadl beznaději. Tuhle nikdy mít nebude. A začal chodit se spolužačkou.

Všimla si, že se na ni dívá trochu jinak než ostatní. Měl hodiny, kdy hltal každé její slovo, jindy jí dával okázale najevo svůj nezájem. Nevěděla, co si o jeho zvláštním chování myslet. Jak reagovat. Chtěla k nim přistupovat ke všem stejně, ale tenhle byl úplně jiný. Provokoval ji a dráždil. Začala se ho trochu bát.

Druhý ročník

Vztah se spolužačkou se mu rozpadl během prázdnin. Stejně celou dobu myslel jen na prvního září, až znovu uvidí svou třídní. Trpěl nejrůznějšími hrůzostrašnými představami. Bál se, že přes léto otěhotněla, že odjela na stáž do Jižní Ameriky, že ji nabídli místo na ministerstvu školství nebo že ji v Tatrách sežral medvěd. Ulevilo se mu, až když vkročila prvního zářijového dne do třídy s úsměvem na rtech. A další rok trápení mohl začít. Nebylo by lepší, kdyby ji ten medvěd přece jenom sežral?

Přes prázdniny na něj dočista zapomněla. Užívala si placené volno a školní záležitosti se jí dočista vykouřily z hlavy. Připomněl se jí, až když vkročila první školní den do třídy a úsměv jí trochu ztuhnul na rtech. Neměla přece jen přijmout tu nabídku z ministerstva školství?

Třetí ročník

Stával se z něj muž. O panictví přišel někdy mezi druhákem a třeťákem a myslel si, že už o ženách ví vše. Ji však stále miloval. Představovala pro něj ženu, kterou nikde jinde nenacházel. Čím déle ji znal, tím mu byla milejší. Chtěl ji. Myslel na ni. Toužil po ní. A pak se to stalo. Na sportovním kurzu kdesi v Itálii mu podlehla. Udolal ji svými upřenými pohledy a svojí trpělivostí. Jeho sen se splnil.

Už to nebyl ten zamindrákovaný prvák. Ve třetím ročníku mu narostla ramena a stal se z něj muž. Přestávaly jí vadit jeho upřené pohledy. Sama se na něj často zadívala víc, než bylo vhodné. Začal vstupovat do jejích snů. Přitahoval ji. Na ten sportovní kurz už jela s tím, že se něco musí stát. Neměla sílu se bránit. Chtěla ho a on chtěl ji.

Čtvrtý ročník

Začal jejich tajný vztah, o kterém věděla celá škola. Schůzky po vyučování, kradmé doteky, které jim připadaly už předem trapné. Ale ještě to nemohlo jít ven. Ještě stále byl její student a ona jeho učitelka. Naplno se mohli užít až po maturitě. Vzali se hned, jak to bylo možné, a o pár měsíců později už žádala o mateřskou dovolenou. Americký happyend? Mají se stále rádi a jsou spolu dodnes.

foto: Martin Oláh

Podobné články