Zdravé obědy za dvacku!

Co zdravého si dát k obědu nebo k svačině ve městě, když nemám moc peněz?

Zdrželi jste se mimo domov déle a vyhládlo vám? Nemáte s sebou mnoho peněz a zároveň chcete něco zdravého? Zdá se, že se nedá spokojit s ničím jiným než s bagetou z automatu…  Ale to je velký omyl! I v obyčejném supermarketu nakoupíte levně a najíte se.

Ovoce

Se špinavýma rukama a dnešním použitím chemikálií rozhodně nedoporučujeme kupovat ovoce a zeleninu, kterou byste doma běžně omyli. Avšak takový banán (10 Kč) je ideální. Je to ovoce, které vás zaručeně zasytí a je už přímo hotové k snědku!  Navíc ve většině supermarketů nyní koupíte i smoothie za nízkou cenu (20–30 Kč).

Pro mlsné jazýčky si lze v obchodu koupit sušené ovoce – křížaly, brusinky, rozinky a další mňamky.

Noste s sebou lžičku

Není nic jednoduššího než si hodit do tašky lžičku pro případ nouze. Pak se vám otevře mnoho dalších možností a odpoledne si můžete dát svačinu z chladničky. Tvaroh (odtučněný 15 Kč), jogurt (10 Kč) nebo kefírový nápoj (20 Kč) se správným obsahem bílkovin je důležitá součást jídelníčku. Tvaroh si pak můžete dát s banánem, k jogurtu či kefíru přidejte celozrnné pečivo a máte i zdravý oběd!

Chytré obchody

Za maličko vyšší cenu naleznete ve vybraných supermarketech již nakrájené ovoce a saláty (50100 Kč).  V některých pekárnách zase nabízejí celozrnné pečivo se zeleninovou přílohou (kolem 25–40 Kč).

Voda

Když se vydáte do restaurace na pořádný oběd nebo prostě jen na něco dobrého, nenechejte se ošidit. Až vám bude číšník nabízet předraženou minerálku, zeptejte se na vodu z kohoutku.  Správná obsluha vám ji nabídne zdarma.

 

Máte nějaký zajímavý tip? Podělte se s námi o něj na našem Facebooku.

 

Foto: sxc.hu (Mandarina_)

Podobné články