Ženy, které milují vrahy

Pro někoho zcela nepochopitelné, až odporné. Pro druhé něco nevšedního, dokonce i mimořádného. Co je na mužích s ne zcela čistým rejstříkem tak přitažlivého?

Zločinci zajímají širokou veřejnost. Dokonce existuje určitá skupina žen, kterou přitahují pouze vrazi. Některé se s nimi setkávají při své práci jako pečovatelky či dozorkyně, jiné se s nimi sblíží pomocí dopisování. Co je k tomu vede?

Nedávno médii proběhla reportáž o dvacetileté studentce, pro kterou jsou atraktivní pouze násilníci a pachatelé zrůdných vražd. Ona sama to odůvodňuje tím, že za to může její záchranářský komplex, a že byla vždy takřákajíc jiná. Ženy jako je ona se většinou na pohled neliší od průměru; mají normální zaměstnání, žijí běžný, spořádaný život a nikdy se nedostaly do křížku se zákonem. U většiny ze zmiňovaných jsou oním odlišujícím faktorem jejich emocionální potřeby.

Potřebují se cítit milovány, obdivovány a hlavně nepostradatelné – stejně jako každá jiná. Všechno tohle ale hledají na nesprávném místě.

Vlastní svět

Ženy s takto od průměru se vymykajícím vkusem na muže mají jednu věc společnou: většina z nich má za sebou něco, co hluboce zasáhlo jejich psychiku a ovlivnilo tak veškeré jejich jednání a vnímání okolního světa. Tyto ženy se touží cítit dominantně, tudíž jim tento vztah zcela vyhovuje. Vězeň je odkázán na pomoc z venku.

Tím, že se stanou silnějšími články si kompenzují rány z minulosti – fyzické násilí, týrání, a podobně. Na druhou stranu odmítají uznat, že by jejich přítel mohl nést jakoukoli vinu za to, co provedl. Nezajímají je ani důkazy, ani svědci. Nevěří ničemu jinému, než co jim sám provinilec napovídá. Namítají, že To byla nehoda či jednání v sebeobraně. Jsou zarputilé a bojují do poslední chvíle.

A co Fyzický vztah?

K obvyklému vztahu samozřejmě patří sex. Jak je to tedy s vězni a jejich milostným životem? Odpověď je prostá: žádný nemají. Za týden mají většinou povoleny pouze dvě šestihodinové návštěvy a to za neustálého dozoru. Dokud nejsou ženatí nebo aspoň zasnoubení, mají smůlu.

I když se to může zdát zvláštní, ženy to ani nevyžadují. Ta, která byla v minulosti sexuálně týrána, je vlastně ráda, jelikož se jí konečně dostane vztahu na takové úrovni, po keré touží. Má možnost sdílet svoje pocity a povídat si dlouhé měsíce.

Dobrý skutek

Vězni ale nelákají pouze ženy, které urpěly určitou újmu v jejich dosavadním životě. Na internetu dokonce existují stránky, kde si můžete vyhledat svého vlastního kriminálníka a začít si s ním dopisovat. Jsou to většinou muži, kteří se dopustili krádeží, napadení nebo zabití. Dopisováním si s vězni jim prokážete službu; mají si s kým povídat a možná se vám podaří změnit jejich myšlení.

„Je zajímavé poodhalovat jejich příběh, co udělali, proč to udělali, jak se s tím vyrovnávají a jestli by něco udělali jinak. Spusta lidí vězně zavrhne a to se mi nelíbí, protože ne všichni jsou masoví vrazi, někteří prostě jen udělali velkou chybu nebo se jen museli bránit.“ Prozradila jdnadvacetiletá Vendula.

A co vy? Přemýšleli jste už někdy o tom, že byste si něco začli s vězněm?

foto: sxc.hu

Podobné články