Žijete Vánocemi, nebo Stmíváním?

Někteří dávají přednost prohlídkám vánočních trhů a předvánočnímu shonu, jiní se raději v teple oddávají napínavé sáze o vlkodlacích a upírech.

Zkusme se vlkodlakům podívat na zoubek a vydejme se na místa, kde se příběh odehrál. Přečtěte si tip pro příjemné strávení dovolené v místech, kde krev znamenala uspokojení hladu. Není to reálné? Nevěste hlavu, protože kdy jindy by se měly sny plnit než o Vánocích.

Kde to všechno začalo

Na severozápadě Spojených států amerických se rozprostírá federální stát Oregon, kde bylo natočeno mnoho filmových scén. Symbolem všech dílů se však stalo město Forks ve Washingtonu. Říká se, že je Forks nejdeštivější městečko v celých Státech. A tak se na pár let stalo útočištěm upíří rodiny. Žije v něm necelých pět tisíc obyvatel.

Městečko Forks není možné přehlédnout.

Mnoho zahraničních agentur provází své klienty právě po místech, kde se děj odehrával. A poptávka je stále vyšší a vyšší. Lákadlem je večeře v italské restauraci La Bella Italia, kam Edward vzal Bellu na večeři poté, co ji zachránil před pouličními pobudy. Zájemcům z Německa i Číny jsou zde také nabízeny výlety po místech, jako například nemocnice, kde pracoval Dr. Carlisle Culen, dům, kam se nastěhovala Bella Swanová nebo „lesní“ dům Cullenů v Baton Rouge, Louisianě. Každý návštěvník dostane mapu s Twilight místy.

Kde se natáčel Nový měsíc?

La Push je národní přírodní rezervace ve státě Washington. Je velmi oblíbená mezi surfaři. Zde Bellina matka Renée potkala svého druhého manžela Phila. V díle Nový měsíc se stala hlavním místem natáčení stejnojmená pláž La Push, území vlkodlaků.

Pláž La-Push.

Třetí díl byl částečně natáčen v horách ve Vancouveru, Kanadě. Ale nenechte se zmást. Stan, ve kterém Jacob zahříval Bellu svým vlčím tělem, byl postaven v ateliéru a stejně tak byly vytvořeny okolní zasněžené hory.

Vancouver v plné kráse.

Točilo se nejen v USA

Kamenné náměstí, úzké uličky, náměstí s kašnou, přes kterou Bella běžela, aby zachránila svého milého. O čem je řeč? O Montelpulciano v Itálii. Montepulciano je velmi působivé opevněné město v Toskánsku postavené na šikmé a úzké vápencové skále. Město je známé svými víny s názvem Vino Nobile.

Montepulciano. Městská věž. Zde se Edward třpytil.

Exotické oblasti Rio de Janeira v Brazílii sice uvidíte až v posledním díle, ale zaručeně jsou těmi nejlepšími místy, na kterých se sága natáčela. Štáb si musel pronajmout celou jednu městskou čtvrť v Riu, aby lidé nic z filmu nezahlédli před premiérou.

Angra dos Reis, Rio de Janeiro - nádherné vodopády.

Ostrov Esmé nebo také Esméin ostrov se stal místem líbanek Belly a Edwarda. Ostrov se nachází v moři mezi jinými ostrůvky v okolí Ria a je snem nejednoho novomanželského páru. Název ostrova je jen fikcí, avšak luxusní vilka je skutečná. A pokud máte hlouběji do kapsy, za devět tisíc amerických dolarů je na jednu noc vaše. A to třeba i na Štědrý den. Resort je opravdovým rájem.

Kdo by nechtěl dům s rozlohou 700 metrů a 220 metrů soukromé pláže.

Okouzlující místo, nedotčená příroda, hory, zeleň, horolezecké parky, nespočet sportovních aktivit, vyhlášené horské středisko. Takto se vám představuje Squamish, část Vancoveru. Oblast určena k hlavním relaxačním území pro Kanaďany. Mnoho lidí se stěhuje do této oblasti, aby se vyhnulo městskému ruchu a nalezlo zde klid. Realitní odborníci zde mají o práci postaráno. A právě kde jinde než v oáze klidu se mohla odehrát svatba. Bellin a Edwardův domeček v lese, který se objevil až v posledním díle, byste hledali také ve Vancouveru. Kdo ví, jestli si ho tam místní nechali pro zvýšení návštěvnosti.

Squamish. Nádherné místo pro svatební obřad.

Závěrečnou perličkou ve výčtu krás USA je Jacksonville na prosluněné Floridě. Tam Bella navštívila matku předtím, než se stala upírkou. Myslím, že stačí říct Florida. A už sami víte, jak je tam krásně.

Na pláži v Panenských ostrovech se točila nejedna romantická scéna.

Ať se vám tato sága líbí, nebo ne, musíte uznat, že místa, kde se film natáčel, byla vybrána s pečlivostí. A pro diváka jsou jistě velmi přitažlivá. Svět se rozdělil na dvě poloviny. Jedna Stmívání zavrhuje a jiná miluje. K jaké skupině se řadíte vy? Napište nám na Facebook.

 

Foto: goitaly.about.com, twilightlexicon.com, forkswa.com, twilightsaga.wikia.com, squamish.ca, tour.cz

Podobné články