Život psa v době karantény

Tím, kdo v době karantény a všemožných omezení, jejichž účelem bylo nás co nejvíce držet doma, rozhodně netrpěli, byli domácí mazlíčci. Měli jsme na ně více času. Mohli jsme se jim více věnovat a vytvářet s nimi pevnější vztahy.

Více pozornosti pro ně

Za normální situace, kdy jsme pohlceni prací, nemáme na své domácí mazlíčky tolik času. Na gauči je často hladíme jen mechanicky, čistě ze zvyku a na hraní si s nimi taky nemáme tolik času, kolik bychom si možná představovali. V době korona krize se tento fakt změnil. Začali jsme si jich více všímat a trávit s nimi čas, což je určitě potěšilo!

Více jídla pro ně

Poté, co všichni vysmejčili byt třikrát tam a zpátky, dokoupili veškeré dekorace, nad nimiž v posledních měsících přemýšleli a vyzkoušeli každičký recept z kuchařky nejméně dvakrát, rozhodli se vylepšit stravu svým čtyřnohým přátelům, kteří za ty dlouhé měsíce vyzkoušeli snad všechny mňamky, které obchody nabízely.

Více mazlení pro ně

Jelikož ne všechny páry bydlí pohromadě a v době koronavirové krize často nechtěli riskovat své zdraví přemisťováním se ke svému partnerovi, své nevybité touhy v podobě mazlení se logicky přemístily na jejich čtyřnohé kamarády – plusové body pro ně!

Zděšení

Natočené reakce zvířátek, když poprvé spatřili své páníčky v rouškách, kolovaly internetem už od samého začátku. Těžko říct, co se jim muselo honit hlavou, když jejich páníček na procházce blbnul s respirátorem, nasazenými rukavicemi a antibakteriálním gelem, který vytahoval pokaždé, co někoho náhodou potkal.

Podobné články