Znamení zvěrokruhu – je na tom něco pravdy, nebo je to výmysl?

Někdo je k výkladu, charakteristikám znamení a obzvlášť k horoskopu velmi skeptický. Ale není možné, že je to všechno založeno na něčem pravdivém?

Nejspíš se většina z nás shodne na tom, že horoskopy, které najdeme v časopisech typu Top dívka, Bravo, Ona Dnes, či v novinách a na internetu, nemůžeme brát příliš vážně. Většinou popisují události, které nás čekají, a to velmi podrobně, přičemž se vždy zaměří pouze na jednu skupinu lidí. Ty ostatní se jen marně mohou doptávat, jak to souvisí s nimi.

Čtení těchto horoskopů je spíš otázkou pobavení nebo oblíbenou zábavou cyniků, kteří si je přečtou až zpětně a trousí poznámky o tom, jak se dané předpovědi ani v nejmenším nevyplnily. 

Dvanáct měsíců a také dvanáct znamení zvěrokruhu.

Všichni lidé narození ve stejném období jsou stejní? 

Když pomineme tyto horoskopy, které na nás chrlí prakticky každá druhá webová stránka, a pustíme se do charakteristik jednotlivých znamení, co se vlastně dozvíme? Že všichni lidé narození ve stejném znamení jsou vlastně úplně stejní? Že všechny panny jsou puntičkářské a potřebují mít všude uklizeno, všichni blíženci udržují zejména povrchní známosti a pořád jen povídají? Že všichni štíři jsou tajemní a spíše poslouchají, než by vám vyjevili, co se děje uvnitř jejich hlavy?

Samozřejmě, že to není možné. A to je také častý argument lidí, kteří nevěří na sílu zvěrokruhu. Přitom, když pominete to, co se píše na internetu a ponoříte se trochu hlouběji do této „vědy“, zjistíte, že vše je mnohem komplikovanější. 

Nejen datum rozhoduje, ale i hodina.

Jsem blíženec s ascendentem býka. Co to znamená? 

Jak všichni víme, máme dvanáct znamení, z nichž každé má nějakou svou podrobnou charakteristiku. Ale existuje takzvaný ascendent. To znamená, že vaše znamení je ovlivněno jedním ze zbylých jedenácti. Tudíž máme dvanáct variant těchto dvanácti znamení. To už je celkem velký počet kombinací.

Navíc si každý z těchto charakteristik, vlastností může vzít jen něco. Ne všichni oplývají veškerými znaky svého znamení zvěrokruhu.

Když člověk delší dobu pozoruje lidi ve svém okolí, uvědomí si, že něco na tom nejspíš bude.

 

Co si vy myslíte o horoskopech? Jak vaše povaha sedí k vašemu znamení? Diskutujte pod článkem, nebo na Facebooku.

 

Foto: Morguefile.com, Sxc.hu

Podobné články