Zpověď zpracovatele podkladů pro seminární práce

Když si vzpomenu na dobu svých studií, ještě teď mi je zle. Mnohokrát jsem si totiž sáhla na naprosté dno svých hlavně psychických sil.

Skloubit totiž práci a školu dohromady s sebou přinášelo mnoho stresových až vyhrocených situací, kdy jsem musela spolknout veškerou hrdost a doprošovat se o laskavost lidí, kteří si to v lepším případě ani nezasloužili. Pokud jsem ale měla a chtěla kdy dostudovat, nic jiného mi nezbývalo.

Největším očistcem bylo psaní diplomky

Největším očistcem bylo psaní diplomky. Má vedoucí v podstatě nekomunikovala, pokud ano, napsala jen „je to pěkné, dopište to“, aby mi pak řekla, že je to nepoužitelné a vše mám dělat znovu. Práci mě donutila přepsat komplet 3x (napsala jsem tedy přes 500 stran textu!), aby pak jediným důvodem, proč doporučit práci k obhajobě, byla má „touha práci dokončit“… Jistou útěchou mi bylo, že jsem se opravdu naučila zpracovávat odborné texty (a že vedoucí zakázali práce pro naprostou neschopnost vést).

Jak zpracovávat odborné texty?

Když jsem se dozvěděla o možnosti zpracovávat podklady pro odborné texty, vybavil se mi v první chvíli jen Poeův Havran se svým „nevermore“. Pak jsem si ale řekla, proč bych nemohla někomu pomoci? Vždyť i spolužákům jsem běžně pomáhala s definováním cílů, hypotéz, korekturami, formátováním prací apod. Už tehdy jsem nechtěla, aby někdo zbytečně procházel stejným peklem jako já, kdy mě všichni nechali ve štychu a rodina a s falešnou oporou i šéf v práci a kolegové mě jen vinili z neschopnosti. Často to člověk sám prostě nezvládne, alespoň ne beze ztrát.

Seminarkybezprace.cz

Rozhodla jsem se, ano – jdu do toho. Zbývalo vybrat si poskytovatele služeb. Vyhráli to seminarkybezprace.cz, protože jsem zjistila, že si váží jak zpracovatelů, tak hlavně svých zákazníků. Naproti mnoha jiným se vyznačují velmi vstřícným a osobním přístupem, udržují velmi vysokou úroveň kvality poskytovaných podkladů, rychle a flexibilně se přizpůsobují všem okolnostem a požadavkům (včetně případných reklamací) a hlavně jsou skutečně diskrétní.

Jsem hrdá, na to, že můžu jejich prostřednictvím usnadňovat jiným život.

 

Zdroj a foto: Seminarkybezprace.cz

Podobné články