10 nejlepších seriálových znělek

Teorie velkého třesku, Přátelé, Knight Rider nebo snad Dexter?
úvodní seriálové znělky

Přátelé

O skupině The Rembrandts slyšel jen málokdo, za to kultovní sitcom Přátelé zná celý svět. Právě zmiňovaná kapela stojí za úvodní písního tohoto nesmrtelného seriálu, který dodnes drží přední příčky, co se oblíbenosti týče. Legendární píseň I’ll be there for you je s ním neodmyslitelně spojena a je takřka stejně populární, jako samotný seriál.

Knight Rider

David Hasselhoff je možná známější díky Pobřežní hlídce, ale proslulejší znělku se může pochlubit Knight Rider. I ti, kteří tento seriál o novodobém rytíři a jeho supermoderním autu nesledovali, tuto kultovní znělku dozajista znají. Věděli jste, že tato ikonická melodie má své kořeny v klasické hudbě? Hlavní inspirací je píseň z baletu Sylvia, za nímž stojí francouzský skladatel Léo Delibes.

Sex ve městě

Nezapomenutelnou úvodní znělkou se může pochlubit i další populární seriál z 90. let. Jen málokdo by neznal příběh spisovatelky Carrie a jejích kamarádek, které zažívají jedno milostné dobrodružství za druhým. Pokud seriál neznáte, věřte, že má opravdu, co nabídnout. Ale pozor, po pár dílech nebudete moct dostat z hlavy chytlavou úvodní melodii.

Akta X

Devadesátky nám přinesly spoustu dnes již legendárních seriálů, které jsou nedílnou součástí popkultury. Jestli má nějaký seriál opravdu nezapomenutelnou úvodní znělku, pak jsou to právě Akta X. Hudba perfektně odráží téma a motivy seriálu a je natolik proslulá, že i dnes ji bezpečně pozná takřka každý. A to i ti, kteří v životě neviděli ani jediný díl.

Temný případ

Připadá vám tento článek jako výlet do minulého století? Přesto, že 90. léta byla velmi plodná, co se seriálů a sitkomů týče, i v současné době vznikají série, které se mohou pochlubit skvělou hudbou. Temný případ je rozhodně jedním z nich. Drama z policejního prostředí si získalo srdce diváků po celém světě. Úvodní znělka je stejně povedá, jako seriál. No posuďte sami.

Dva a půl chlapa

Když je řeč o oblíbených seriálových znělkách, nemůžeme zapomenout na takový poklad, jako je legendární sitkom Dva a půl chlapa. Ať už dáváte přednost původní herecké sestavě s Charliem Sheenem či jste si oblíbili nové díly s Ashtonem Kutcherem, průvodní melodie vám jistě utkvěla v paměti tak jako tak. Zajímalo vás někdy, zda píseň skutečně zpívají hlavní protagonisté? Ačkoliv to tak nevypadá, hlasy, které ve znělce slyšíte patří zpěvákům, nikoliv hercům ze sitkomu.

Dexter

Jak jinak udělat úvodní znělku k seriálu o masovém vrahovi? Pokud jste seriál sledovali, pak jistě souhlasíte, že tato znělka je nejen jedinečná a nezapomenutelná, ale zároveň také perfektně vystihuje povahu tohoto kontroverzního seriálu. Po hudební stránce se může zdát poněkud nezáživná, ale v kombinaci s detailními záběry ranních rituálů z ní prostě jde mráz po zádech. Nebo ne?

Teorie velkého třesku

Nejbláznivější a nejrychlejší úvodní znělka, co známe. Jen málokdo, by nám odpustil, kdyby jsme zapoměli na Shledona a jeho partu. Asi každý z nás časerm začne úvodní znělky přeskakovat. V případě Teorie velkého třesku však znělka často skončí dříve, než najdete ovladač. Ač je úvod velmi krátký, melodie i text jsou dnes nedílnou součástí popkultury.

Simpsonovi

Žádný podobný žebříček by se nemohl obejít bez animované žluté rodinky. Koláž obyvatel Springfieldu se postupně vyvíjela, každá verze je ale naprosto skvělá. Možná i díky různorodosti znělky, si úvod tohoto kultovního seriálu spoustu diváků prostě nenechá ujít.

Hra o trůny

Náš žebříček uzavírá další seriálový klenot, který si získal miliony diváků po celém světě. Hra o trůny zaujme nejen milovníky fantasy žánrů, ale chytí snad úplně každého. Into sice patří mezi ty dlouhé, ale rozhodně nelze říct, že by bylo nezáživné a nudné. Ba naopak. Na začátku každého dílu se divák pohledem na miniatury hradů a jiných sídel dozví, v jakých končinách se daný díl bude odehrát. A o unikátním hudebním doprovodu snad ani psát nemusíme.

Podobné články