10 tipů na dárky pro metalové fanoušky

Vánoce už klepou na dveře a honba za dárky vrcholí. Máte mezi svými blízkými metalového fanouška? Poradíme vám, co mu udělá radost.

Čím lépe svého metalistu znáte, tím lépe. Pokud jste obeznámeni s jeho oblíbenými kapelami, máte napůl vyhráno. Pakliže nevíte nebo si nejste jisti, nezoufejte, na trhu je k dostání i velké množství neutrálního, a přesto metalového zboží.

1. CD nebo DVD

Cédéčka jsou samozřejmě na prvním místě. Čím jiným potěšit hudebního fanouška než nějakým nosičem s jeho oblíbeným interpretem. Pokud vám cédéčko přijde příliš obyčejné, zeptejte se v obchodě na speciální edici, případně na tzv. digipack.

Mnoho hudebních skupin vydává záznamy svých live vystoupení, případně videoklipy na DVD. Ty většinou obsahují i bonusový materiál, takže udělají dvojí radost. Na DVD se dají sehnat i různé filmy s metalovou tématikou nebo i konkrétními interprety. Za všechny jmenujme This Monster Lives, dokument o členech kapely Metallica.

2. Kniha

Jestliže váš blízký rád čte, zvolte místo CD nebo DVD knihu. V knihkupectví lze dostat jak (auto)biografie jednotlivých muzikantů, tak třeba dokument o celé kapele. Existuje i mnoho knih zabývajících se tématikou metalové hudby obecně.

3. Oblečení

Zatímco ještě před několika lety jsme se museli spokojit s tričky od Vietnamců (která nám ale vydržela dodnes), nyní je spíše problém si z obrovské nabídky vybrat. Nejvděčnějším dárkem budou již jmenovaná trička, ale i mikiny, kraťasy, bundy nebo třeba spodní prádlo.

Oblečení, ale i doplňky můžete většinou zakoupit i na oficiálních stránkách oblíbeného interpreta. Výhodou je, že takto seženete i zboží s logem méně známých hudebních skupin, které byste ve větším metalshopu hledali marně.

4. Doplňky

K oblečení patří nejrůznější doplňky. Zakoupit lze větší dárky – např. batoh nebo kabelku, ale i menší prezenty: placky, šperky, náramky atd.

Placka, univerzální dárek.

5. Vstupenky

Pokud váš metalista rád poslouchá hudbu naživo, určitě jej potěší lístek na nějakou akci. Ať už na koncert nebo třeba hudební festival. A vy ještě ušetříte – čím dříve totiž vstupenku na hudební festival zakoupíte, tím je levnější.

6. Všehochuť

Kromě klasických dárků, jako jsou právě trička, cédéčka nebo placky, máte na výběr z dárků do domácnosti. Tím nemáme na mysli žehličku nebo zástěru, ale třeba hrneček, ručník, povlečení, hodiny atd. Radost uděláte i plakátem. A jestliže vám přijde příliš obyčejný, kupte k němu rovnou i rám.

7. Kalendář

Kalendář s fotografiemi oblíbeného interpreta je také skvělá volba, stejně jako třeba diář. Jestliže si s dárkem ale chcete dát větší práci, vyrobte svému blízkému kalendář na míru. V něm mohou být například fotky pořízené na koncertě nebo ve vašem oblíbeném občerstvovacím zařízení. Obdarovaný si bude moci do kalendáře zapisovat důležitá data – datum koncertu, vydání desky…

Ani tričkem nic nezkazíte.

8. Hudební nástroj nebo doplňky

Pokud máte doma někoho, kdo hudbu nejen poslouchá, ale i produkuje, proč mu nekoupit hudební nástroj? Protože jsou s tím ale spojené obtíže, např. proto, že nemáte na to, abyste své drahé polovičce koupili novou elektrickou kytaru, můžete jí koupit struny nebo paličky.

9. Sluchátka

Když už budete kupovat CD nebo DVD, co pořídit ještě sluchátka? Pokud si nejste jisti, jak poznat kvalitu, poraďte se s odborníkem nebo si přečtěte pár recenzí na internetu.

10.  Poukázka do e-shopu

Tento tip je pro všechny, kteří stále váhají nebo si z našich nápadů nic nevybrali. Podívejte se na internetové stránky nějakého e-shopu a objednejte dárkový poukaz na nákup. Obdarovaný si pak vybere, co bude chtít. Úspěch zaručen.

Pokud hledáte inspiraci na dárky, doporučujeme mrknout sem. Tam si vyberete skoro pro každého nebo pro každou příležitost. Pro knihomola, pro kamarádku i pro tchýni? 🙂

Foto: Zuzana Jenčíková, StudentPoint.cz

Podobné články