10 zamilovaných písní na Valentýna anebo prostě jenom tak

Svátek zamilovaných se blíží. Připravte si playlist těch nejromantičtějších písní s předstihem.

Valentýn na svůj účet slýchá spoustu negativ. Je to komerční přeslazený americký svátek. Slavit ho nechceme, protože není náš. Ale stejně ho spousta lidí slaví a obchodníci to ví. Proto už koncem ledna vytahují valentýnskou výzdobu, rozvěšují srdíčka, balí dárkové taštičky s voňavkami a čokoládkami a nemůžou se dočkat výdělku. Pojďme se však vrátit k té pravé podstatě svátku zamilovaných, zapomeňme na chtivé obchodníky a za poslechu nejromantičtější hudby si užijme den věnovaný lásce se svým protějškem. Zamilované písně k tomu prostě patří. Ať už jsou vaše argumenty proti Valentýnu jakékoliv, zkuste na chvíli odhodit svou drsnou stránku a pusťte si některý z následujících songů. Nejlépe všechny, aby vás romanticky naladily! 

WHEN A MAN LOVES A WOMAN – MICHAEL BOLTON

Klasická slaďárna, říkáte si. A proč taky ne? Kdy jindy než na Valentýna si můžeme pustit ty nejzamilovanější ploužáky, jaké známe? Michael Bolton je sice sladký jak kondenzované mléko na druhou, ale v den lásky to není vůbec na škodu.

BRIDGE OF LIGHT – PINK

Pink je šťastně vdaná nadšená maminka, takže není divu, že romantiku dokáže prodat. Tato píseň sice nepatří k jejím nejznámějším, ale rozhodně by měla. Posuďte sami a řekněte, jestli si dokážete představit lepší píseň, která vás donutí věřit v sílu lásky. A jestli ano, tak se o ni s námi určitě podělte! 

SPEAK SOFTLY, LOVE – ANDY WILLIAMS

Speak softly, love so no one hears us but the sky.The vows of love we make will live until we die.“ K tomu není třeba více slov. Zazpívat mi tyto verše někdo do ucha, asi mu padnu k nohám a nezvednu se. Omámená láskou, samozřejmě.

I DON’T WANNA MISS A THING – AEROSMITH

Necelých 90 milionů zhlédnutí na YouTube a přes dvě stě tisíc „palců nahoru“. Tato píseň je v kategorii zamilovaných už klasikou a nepustit si ji na Valentýna by byl hřích! Uvelebte se se svou drahou polovičkou v křesle a nechte Aerosmith, ať vám navodí romantickou atmosféru.

I WANT TO HOLD YOUR HAND – THE BEATLES

Nejprostší vyznání lásky v historii hudby. Tak jednoduché a přitom tak krásné a poetické. „I want to hold your hand.“ Beatles prostě věděli, jak na ženy

SUZANNE – LEONARD COHEN

Neuvěřitelně krásné poetické dílo Leonarda Cohena, skladatele, zpěváka a básníka, kterému spousta z těch dnešních nesahá ani po kotníky. Jeho texty mají hloubku a právě Suzanne je na Valentýna přímo ideální. Žádné laciné verše, ale neskutečně nádherný popis své milované. Podmanivý hlas Leonarda Cohena k tomu a ženy jdou do kolen.

UNDERNEATH YOUR CLOTHES – SHAKIRA

Jeden z nejromantičtějších ploužáků, jaký si dovedeme představit. Už při poslechu máte nutkání obejmout svého partnera a pomalu se pohybovat do rytmu zamilovaného songu v podání skvělé Shakiry. A pokud máte Shakiru obzvlášť v oblibě, nepohrdnete jistě ani dalším slaďákem z její dílny – The One.

I JUST CALLED TO SAY I LOVE YOU – STEVIE WONDER

Která dívka by nechtěla dostat telefonát takového typu. Pokud tedy nejsou tři hodiny ráno, jelikož na takové probuzení by většina z nás reagovala mírně, ne-li velmi podrážděně. Ale romantické gesto ve stylu Stevieho Wondera rozhodně není na škodu. Inspirujte se, pánové.

WILL YOU STILL LOVE ME TOMORROW – THE SHIRELLES

Bojíte se, jestli jde z jeho/její strany jenom o jednorázovku a chcete slyšet pravdu? Třeba to partnerovi po poslechu této písně dojde a přizná barvu. Ale pustit si ji můžete i tak, jedná se totiž o nadmíru povedený romantický počin.

HOW DEEP IS YOUR LOVE – BEE GEES

U této písně by se dalo říci, že se jedná o klasiku nad klasiky, co se romantiky týče. Je to tedy taková pěkná tečka na závěr, třešnička na dortu zamilovaných songů, kterou si rozhodně nezapomeňte pustit. 

Tak co? Přesvědčily vás uvedené hity a dáte Valentýnu šanci? Nazývat si tento svátek můžete, jak chcete, vlastně ho vůbec nemusíte slavit, o skvělou hudbu byste se ale ošizovat neměli. A pokud vám v našem výběru něco chybělo, budeme jen rádi za další tipy, tak se o ně neváhejte podělit!

 Foto: sxc.hu, Video: YouTube.com


Když už jsme u zamilovanosti, víte jak překvapit přítele na Valentýna nebo jak netradičně překvapit holku? A když jste sami, můžete si projít 5 slavných erotických románů. Nebýt sami zase můžete zkusit vyřešit na seznamkách na flirt. Nebo si prostě doma udělat hezky i bez partnera, pomocí erotických pomůcek 🙂

Podobné články