10 způsobů, jak oživit párty

Chcete se pojistit, aby na vaší párty (nebo i na jiné ve vaší přítomnosti) „nechcípnul pes“? Stačí málo!

1. Vaření

Ač se tato činnost může zdát nudnou a obyčejnou, proměníte-li ji v kolektivní aktivitu, dokáže atmosféru až zázračně zpestřit. Ten loupe, ten smaží, ten krájí, u toho se popichují a všichni dohromady udělají skvělou mňamku. Takovou cooking party je však potřeba předem domluvit a obstarat potřebné suroviny. Nemusíte připravovat kachnu se třemi druhy knedlíků a dvěma druhy zelí, ideální jsou pochoutky k pivu, jako třeba steaky, nebo bramboráky. Dobrou chuť!

Snadné, rychlé, lahodné...k pivu jako dělané.

2. Ano, jo, ne

Chcete-li rozvinout jejich komunikační dovednosti, můžete svým hostům hned u vchodu zadat úkol. Ať se jich během večera zeptá kdokoliv na cokoliv, nesmí odpovědět slovem „ano“, „jo“, nebo „ne“. Kdo se zapomene-pije. Obvykle platí pravidlo, čím více zapomínáte, tím více pijete a naopak. A vždycky se najde nějaký dobrák, který se vás pokusí v nestřežené chvíli nachytat.

3. Osobnosti

Jiná možnost, jak své hosty zaúkolovat už od příchodu. Každý si hned u dveří vylosuje jméno nějaké známé, snadno napodobitelné osobnosti. Tato osobnost může být skutečná, ale i fiktivní. Každý host se do své osoby na nějakou dobu vtělí a bude ji imitovat. Toto alter ego asi nevydrží po celý večer, ale aspoň hodinka je vítaná. Taková maškarní naruby. Zevnějšek nechte na pokoji, převlečte duši.

4. Pivoruký Edward

Chlastací hra, velice oblíbená v USA. Kolik lidí se jí zúčastní, záleží čistě na vás. Může jít o dobrovolníky, nebo vylosované nešťastníky. Edwardi vyfasují do každé ruky jedenapůllitrovou lahev s pivem. Tyto lahve jsou jim např. izolepou přidělány k dlaním. Úkol je opět prostý, žádnou lahev nemohou sundat, dokud obě dvě nevypijí. Se všemi činnostmi si musí poradit sami, případně za pomoci ostatních. Obzvlášť cesta na záchod je pak velice příjemná.

Lahodnej žlutej mok je dopředu krok.

5. Barmani

A u pití ještě zůstaneme. Pokud máme dostatek různých nápojů (a dostatečně silné žaludky), můžeme závodit v namíchání vlastního a přitom co nejlepšího drinku, samozřejmě i řádně pojmenovaného. Doplněno pochopitelně ochutnávkami všech zúčastněných. Vyhraje Pepův šleh, nebo Pokornovka?

Který drink se stane vašim šampionem?

6. Napijte se když…

Další americká klasika. Zásobte se pitím a zahajte promítání filmu. Každý se napije vždy, když se ve Star Wars objeví Stormtrooper, když Frodo zakopne, když Pat udělá nějakou hloupost…vše je jen o fantazii. U každého filmu navíc můžete vymyslet hned několik podmínek. Na zdraví!

7. Kýčparáda

A pokud se vám nechce dívat na celý film, můžete se probírat perlami youtube. Třeba píseň o úžasném koni v pokročilých hodinách pobaví snad každého. Zná někdo větší hloupost? Ať ji pustí! Pozor, zítra vám v hlavě možná nebude znít nic jiného!

8. Karaoke

Mejdanová klasika, kterou není potřeba dále vysvětlovat. Karaoke programů i databází songů existuje nepřeberně a stáhnete je za pár minut. Troufáme si říct, že není třeba umět zpívat, největší úspěch naopak mívají největší antitalenti.

9. A jen improvizovat

Kdo si hraje, nezlobí. Ve stylu populární Partičky si zahrajte třeba seznamku, nebo nečekaný telefonát. Neznáte? Chyba! Zmíněný pořad nabízí hned několik her, které mají šanci stát se skvělým oživením. Jejich popis by však vyžadoval další článek, necháme vás tedy zhlédnout a vybrat si.

10. Vanová ruleta

Pokud disponujete vanou s přepínáním mezi kohoutkem a sprchou, nabízí se další hra. Zkrátka mimo hráčův zrak náhodně přepněte na jednu z možností a páčku zakryjte. Pak hráče nechte strčit hlavu pod sprchu, nebo kohoutek, dle jeho výběru a zapněte vodu. Buď ho čeká studená sprcha, nebo panák. Zpočátku každý doufá v pití, postupem hry se ale priority obvykle mění.

Je libo ledovou sprchu? Nebo raději panáka?

Foto: sxc.hu

Podobné články