6 nejděsivějších experimentů

Dvouhlavý pes a přišitá varlata.

Dvouhlaví psi

Vladimir Demikhov v 60. letech šokoval veřejnost tím, že stvořil dvouhlavého psa. Transplantoval na tělo psa hlavu a část těla jiného psa. Údajně byly obě hlavy schopné současné pít z misky. Během dalších několika let se podařilo šílenému vědci vytvořit dalších dvacet dvouhlavých psů, žádný z nich ale nežil déle než jeden měsíc. A proč to Demikhov dělal? Prý pokládal základy pro moderní transplantační techniky.

Přišívání varlat

Ve věznici San Quentin dostal vedoucí lékař Los Stanley bláznivý nápad. Měl šílenou teorii spočívající v tom, že muži, kteří spáchali zločin, mají nízkou hladinu testosteronu a myslel si, že když zlončincům hladinu mužského hormonu zvýší, sníží se tím kriminalita. Aby otestoval tuto teorii, přišíval varlata z popravených vězňů na ty žijící. Ovšem kvůli nedostatku lidských varlat začali používat ty zvířecí. Ty ale rozmělnili do tekuté podoby a vpichovali je vězňům do těla.

Děsivá věznice.

Nacistické experimenty

Nacistické Německo provádělo experimenty na vězních v koncentračních táborech, převážně však na židech a romech. Nahé vězně drželi v ledové vodě, jen aby mohli studovat jak extrémní teploty působí na lidské tělo. Vězně poranili, do ran jim nastrkali různé předměty jako sklo, kameny nebo úlomky dřeva a infikovali je různými bakteriemi. Krevní oběh byl pak přerušen svázáním krevních cév na obou koncích rány, aby byl vytvořen stav podobný tomu na bojišti. Infekce pak byla léčena látkami, u kterých chtěli zjistit jejich účinnost.

Projekt MKUltra

Americká CIA tento projekt založila v roce 1953 a na obyvatelích USA a Kanady testovali všemožné techniky k manipulaci mysli. Testovaným jedincům podávali bez jejich svolení LSD, hypnotizovali je, drželi v izolaci a psychicky, fyzicky a i sexuálně je týrali. Na experiment se mohl přihlásit dobrovolně každý, ale CIA zašla ještě dál, nechala prostitutkami nadrogovat jejich nic netušící klienty a přes kamery sledovali, co se bude dít.

Zkoumání mysli.

Experimenty na lidech v Severní Korei

Několik uprchlíků ze Severní Korei popsalo, že byli svědky několika experimentů na lidech, jeden z těchto experimentů popsali tak, že viděli, jak několika zdravým ženám drženým ve vězení dali otrávené listy zelí. Všechny ženy zemřely za 20 minut na krvácení z konečníku a zvracení krve.

Nakažení komáři

V 60. letech provedla armáda Spojených států několik experimentů s biologickými zbraněmi. V jednom z experimentů vypustili miliony nakažených komárů do velkých měst a sledovali, jestli tento hmyz dokáže mezi lidi rozšířit žlutou zimnici a horečku dengue.

Nakažený komár.

 

Zdroj: Youtube.com/mithrandir

Video: YouTube.com

Foto: pixabay.com, news.com

Podobné články