Aplikace 2. díl: Grindr

Kluk od vedle může být jen pár metrů od vás. Díky aplikaci to budete už i vědět.

Grindr je celosvětová seznamka pro gaye a bisexuály. Asi není třeba ji moc představovat, určitě ji každý zná, a kdo ne, tak tento článek bude právě o ní.

Před časem jsem aplikaci nainstaloval a vyzkoušel. Po krátké registraci se vám zobrazí 100 kluků/mužů, seřazených podle jejich geografické polohy od vás. V detailu profilu libovolného uživatele, kromě fotky, uvidíte i informaci, jak daleko od vás daný člověk je. Ta vzdálenost je ovšem velice relativní a neodpovídá skutečné vzdálenosti, neboť je to vzdálenost vzdušnou čarou.

Na profilu uživatele pak můžete vidět základní informace jako jméno, popřípadě věk, tělesné proporce, jsou-li uvedené, a stručný popis případně. Uživatele lze přidat do oblíbených kliknutím na hvězdičku nebo nahlásit či blokovat prostřednictvím ikony tří čtverečků na horní části položené svisle. Vedle zmíněné hvězdičky se nalézá shodná ikona, je ale vodorovně položena. Zpřístupní vám detailnější informace o uživateli.

Grindr.

Aplikace je zdarma v jakési light verzi. Pokročilejší funkce jako zobrazení více lidí, asociování do více skupin jako twink, hunk a podobně, což mi evokuje termíny jako z porno branže, dále pak odstranění reklam a push notifikace jsou zpoplatněny. Startovní cena za měsíční členství je 10 dolarů za měsíc, což je asi 200 korun. Je možné mít i roční členství, kdy vás každý měsíc vyjde na čtyři dolary měsíčně, tedy asi na 80 korun.

Grindr je celkem jednoduchý nástroj na seznamování. Na profilu vám stačí jediná fotka, takže zde není třeba celé album selfíček z dovolené. Ostatní fotky se pak posílají jednoduše prostřednictvím zpráv. Pochopitelně jen tomu, komu chcete. Aplikace celkem často padá a občas se stane, že zcela vypadne. Jednou se mi stalo, že jsem byl ze sítě vyloučen kvůli údajným rasistickým a různým ofenzivním narážkám. Do aplikace se mi nakonec asi po hodině šlo opětovně ke stejnému účtu přihlásit.

Není to bez chyb, takže pokud bych měl využít premium verzi, asi bych si to rozmyslel, když verze zdarma ne vždy funguje, jak má.

 

Používáte Grindr, nebo dáváte přednost tradičnímu seznamování bez použití mobilu? Podělte se s námi o vaše názory na našem Facebooku.


Foto: Flickr.com (Fernando FernándezAlex)

Podobné články