Bisexuálům nikdo nedůvěřuje

Aneb paralelní lásky stále nejsou v módě.

Existuje bisexualita, nebo je to jen výmysl moderní doby? Bisexualita jako trend, nebo opravdová sexuální orientace? Bisexualita – nejzahádnější sexuální orientace.

To je jen malý výčet titulků, které se vám zobrazí při zadání slova bisexulita do internetového vyhledávače. Ukazuje to, jak jsou bisexuálové společností vnímáni. Být bisexuálem znamená být sexuálně podezřelým.

Co je vlastně bisexualita? 

Pojem bisexualita je chápán ve více rovinách. V té nejširší se dá za bisexuála označit každý, kdo měl někdy heterosexuální nebo homosexuální zkušenost. Dále může být bisexuálem ten, kdo je současně přitahován jak ženami, tak muži. A konečně o bisexuála jde v případě, pokud se za něj dotyčný člověk považuje.

Pokud se na bisexualitu podíváme pohledem středoevropských sexuologů, o samostatnou sexuální orientaci v pravém slova smyslu nejde. Čeští lékaři zastávají názor, že existuje pouze homosexuální a heterosexuální orientace. To ostatní je jen experimentování, zvídavost a zpestření sexuálního života.

Tip

Ať už jsme bisexuálové, gayové nebo lesbičky, okořenit si život nějakou erotickou pomůckou můžeme všichni. Neváhejme, zkusit se má všechno.

To byla fakta. Představte si, že se ale skutečně jako bisexuál cítíte

Být homosexuálem už v dnešní době není nic exotického. S otevřenými gayi či lesbami není těžké se setkat. V případě, že není žádný takový člověk ve vašem okolí, stačí zapnout televizi nebo otevřít noviny. Možností identifikace a pocitu sounáležitosti je mnoho. Jak se ale může s někým identifikovat bisexuál? Jen si vzpomeňte, kdo ze známých osob se označoval za bisexuála (Elton John, Ricky Martin, Mika). A jak to dopadlo? Za pár let prohlásili, že jsou gayové. To člověka znejistí. Bisexuála dvojnásob.

Bisexuál to má horší

Být otevřeně gayem či lesbou je v pořádku, někde to může být bráno i jako akt hrdinství a odvahy. Homosexualita je chápána jako něco, s čím se nedá nic dělat. Jako konečná a neměnná záležitost.

Být otevřeně bisexuálem je ale vnímáno odlišně. Bisexualita je často chápána jako póza. Jako přechodná stanice mezi Pičínem a Teplicemi. Jako srabárna toho, kdo se nechce veřejně identifikovat jako homosexuál. Buď proto, že se za sebe stydí, nebo má strach z reakce okolí.

Jsem bisexuál a jsem na to hrdý.

Woody Allen jednou řekl, že bisexualita zdvojnásobuje vyhlídky na schůzku v sobotu večer

Opravdu? Na rande možná. Ale větší vyhlídky na vztah? Těžko. Už vidím, jak je žena nadšená představou, že její manžel chodil dříve s muži. A jak gay se zjevným zájmem naslouchá úvahám svého přítele o krásách ženského těla.

Tip

Jestli nemáte zrovna chuť to rozebírat, nevíte kdo vlastně jste a hlavně, jste sami. Máme pro vás řešení, zkuste sex seznamky.

Pro oba zmíněné je bisexualita jejich partnerů neznámou oblastí. Vlastností, kterou nemají s partnerem společnou, a místem, kam za ním nemůžou. Může to být důvod zvětšení jejich strachu z toho, kvůli komu nebo čemu je jejich protějšek opustí.

Pokud se někdo považuje za bisexuála, bisexuálem je

Ve výše uvedených odstavcích jsem chtěl upozornit na to, že bisexuál nemá jednodušší život, jak by se mohlo na první pohled zdát. Leckdy je paradoxně snazší o sobě mluvit jako o gayovi nebo lesbě než o bisexuálovi. Homosexuál nemusí nic vysvětlovat, bisexuál ano. Homosexualita je všeobecně uznávaná varianta sexuální orientace, bisexualita nikoliv. Vzpomeňme si ale, jak to bylo s homosexualitou. Uznání jako varianty, a ne jako odchylky se jí dostalo poměrně pozdě.

Pokud člověk sám sebe označuje za bisexuála, jsem toho názoru, že nikdo nemá právo mu to vymlouvat a přesvědčovat ho o opaku či o jeho orientaci pochybovat. Jestli jsem, nebo nejsem bisexuál, musím vědět jen já sám.

A co se týká partnerského soužití s bisexuálem? Nebál bych se toho. Jako partnera bisexuála vás může hřát vědomí, že mezi všemi těmi muži i ženami si vybral právě vás. A to už je sakra důvod to s takovým bisexuálem zkusit. Happy end.

Caesar.

A mimochodem, věděli jste, že se o Juliovi Caesarovi mluvilo jako o muži všech žen a ženě všech mužů?

Foto: Flickr.com, Deviantart.com


Sex by měl být součástí života! Pokud zrovna nemáte nikoho, kdo by s vámi mohl objevovat kouzlo erotických hraček a různých erotických fantazií, zkuste třeba sex seznamku.

Podobné články