Co poslouchat na Halloween? No přece Helloween!

Helloween je německá speed metalová legenda, jejíž kořeny sahají až do 80. let 20. století. Přesto hudebníci svoji kariéru ani zdaleka nekončí.

Turné

Ano, nekončí. Již 18. ledna by mělo vyjít zbrusu nové album s názvem Straight out of Hell. Fanoušci se mohou těšit i na turné HELLISH ROCK Tour Part II., v rámci kterého se Helloween podívají i do naší republiky. A stejně tak jako při posledním turné bude kapela doprovázena neméně slavnou formací Gamma Ray.

Počátky

A byl to právě zakladatel Gamma Ray, zpěvák a kytarista Kai Hansen, který stál v 80. letech u zrodu pekelných dýní spolu s kytaristou Michaelem Weikathem a baskytaristou Markusem Grosskopfem (oba hráči jsou v kapele dodnes). Historie kapely byla, jak už to tak většinou bývá, docela zajímavá.

V roce 1987 přišel do Helloween zpěvák Michael Kiske, jehož hlas je na velmi úspěšných albech Keeper of the Seven Keys Part 1 a 2. Po vydání následující desky s názvem Chameleon se Kiske ale rozhodl odejít.

Bubeníkova tragédie

Spolu s Kiskem opustil kapelu i bubeník Ingo Schwichtenberg, který se dlohodobě potýkal se schizofrenií, měl problémy s drogami a alkoholem. Několik měsíců poté ukončil svoje působení v kapele i Kai Hansen a založil projekt Gamma Ray.

Přestože se Schwichtenberg podrobil léčbě, démoni nad ním, bohužel, zvítězili. V březnu 1995 spáchal sebevraždu skokem pod vlak. Kai mu věnoval píseň Always a celá skupina Gamma Ray song Afterlife, ten naleznete na albu Land of the Free. Helloween věnuje v upomínku na Inga album Time of the Oath. Na tom už se podílí nový zpěvák Helloweenu Andi Deris. Stejně jako na předcházejícím Master of the Rings.

Alba a obsazení

Další alba dýňových pánů dostala názvy Better Than Raw, The Dark Ride, Rabbit Don´t Come Easy, Keeper of the Seven Keys (The Legacy), Gambling with the Devil a 7 Sinners.

A jak vypadá současné obsazení Helloween? Zpěvák Andi Deris, kytaristé Michael Weikath a Sasha Gerstner, baskytarista Markus Grosskopf a bubeník Dani Löble.

Pár zajímavostí na konec

  • V době, kdy kapela Helloween hledala náhradu za Michaela Kiskeho, projevila zájem i o Láďu Křížka.
  • Poslední album Helloweenů 7 Sinners získalo v České republice zlatou desku.
  • Helloween na jejich turné často doprovází Kai Hansen s Gamma Ray.
  • Loňské turné Helloween provázela smůla, Markus musel koncerty v Peru a Kostarice odehrát vsedě kvůli zranění na noze a ve Venezuele a na Slovensku musel být koncert zrušen kvůli zajištění nevhodného prostoru pro vystoupení s ohledem na bezpečnost fanoušků.

Foto: wikipedia.org

Video: YouTube.com 

Podobné články