DIY: Vytvořte si vlastní hrneček

Obchody nám nabízejí nudné zboží, my však proti tomu můžeme bojovat! Naší zbraní je vlastní kreativita. Pojďte z obyčejného hrnku vytvořit dílo mistra.

Co budete potřebovat?

Skvělé je, že za vylepšení hrnečku nemusíte utrácet stovky. Vystačíte si pouze s fixou na porcelán, kterou zakoupíte v každém průměrném papírnictví nebo na internetu. Já pro dnešek zvolila růžovou barvu a klasiku v podobě černé. Můžete použít i obyčejnou lihovku, ale nápis by nemusel dlouho vydržet.

Na výrobu potřebujete pouze fix a hrneček. 

Nemáte inspiraci?

Pokud vás nenapadá nějaký trefný obrázek, pak se podívejte na internet. Doporučuji zadat do vyhledávače „diy cup“, vyskočí na vás mnoho zajímavých nápadů. Já jsem velký „kočkomil“, proto volba jasně padla na kočičí podobu. Po napsání textu nebo nakreslení obrázku není hotovo!

Pro začátek si vyberte jednodušší motiv.

Finále v troubě

Fixy na porcelán jsou speciální v tom, že nestačí pouze jejich zaschnutí – pro dokonalý efekt je musíte dát zapéct do trouby. Vložte je do trouby vyhřáté na 160 stupňů na 90 minut. Každé fixy mají jinou délku zapékání, proto si pečlivě přečtěte obal. Díky zapečení se nápis nesmyje a hrnek můžete mýt i v myčce. Takto vyrobené hrnečky jsou samozřejmě i skvělým dárkem, který určitě potěší vaše blízké. 

Finální zapečení v troubě.

 

Jaký motiv si zvolíte na hrneček vy? Napište nám na náš Facebook!


Foto: Alžběta Dytrychová, StudentPoint

Podobné články