Gay-friendly výroky slavných

Lady Gaga, Kurt Cobain, Pink, Daniel Radcliffe, Beyoncé a mnozí další... Co řekli na adresu LGBT osob?

Známé osobnosti často veřejně vystupují na podporu práv sexuálních menšich a gayové a lesby je za to milují. Vybrala jsem pro vás dvacet takových výroků  tady jsou!

1.Co si papež myslí o gayích, svět nezajímá. Není to názor všech věřících lidí. Gay manželství bude. Musí!“ (Lady Gaga, zpěvačka)

2. „Manželství by mělo být o srdcích, ne o jeho členech.“ (Katy Perry, zpěvačka)

3. „U nejméně 260 živočišných druhů bylo zaznamenáno homosexuální chování, ale pouze u jednoho bylo zaznamenáno homofobní chování – a to u lidské bytosti.“ (Stephen Fry, herec)

4. „Já sám můžu rozptýlit domněnky, že homosexualita je získaná. Věřte mi, narodili jste se s ní. Můj bratr je gay a věděli jsme to od jeho 2 let.“ (Adam Levine, zpěvák skupiny Maroon 5)

5. „Stejnopohlavní manželství není pro gaye žádným privilegiem, je to rovné právo. Privilegiem by mohlo být třeba to, že by neplatili daně. Stejně jako církev.“ (Ricky Gervais, herec)

6. „Lidé se nestanou gayem, lesbou nebo bisexuálem. Lidé se prostě jen do někoho zamilují.„(Calum Hood, zpěvák a basista skupiny 5 Seconds of Summer)

7. „Nejsem gay, ačkoli bych jím chtěl být, už jen kvůli tomu, abych nasral homofoby.“ (Kurt Cobain, zpěvák skupiny Nirvana)

8. „Není na tom nic složitého – pokud jste proti gay manželství, neberte si gaye.“ (Whoopi Goldberg, herečka)

9. „Jsem pyšný na to, že jsem gay, a řadím to mezi největší dary, které mi byly od Boha dány.“
(Tim Cook, generální ředitel Applu)

10. „Nikdo by se v Americe neměl bát jít po ulici a držet se za ruku s tím, koho miluje.“ (Barack Obama, americký prezident)

11. „Nejlepší den bude, až nebudeme rozlišovat mezi gay a hetero. Nebude gay svatba, ale prostě svatba. Nebude gay manželství, ale jen manželství.“ (Pink, zpěvačka)

12. „Nemusíš být gayem, abys je podporoval, musíš být prostě člověkem.“ (Daniel Radcliffe, herec)

13. „Neexistuje žádná rasa, náboženství, společenská vrstva, barva pleti, ani žádná sexuální orientace – nic, co by nás dělalo lepšími, než jsou ti ostatní.“ (Sandra Bulock, herečka)

14.Jsme všichni stejní a všichni chceme to samé: právo na štěstí, být tím, kým jsme, a milovat toho, koho milovat chceme.“ (Beyoncé, zpěvačka)

15. „Někteří lidé si myslí, že jsem gay, což je podle mě úžasné.“ (Daniel Radcliffe, herec)

16. „Doufám, že bude ženám a mužům všude na světě, stejně jako heterosexuálním členům našich rodin a kamarádům, umožněno vzít se pod jakoukoli střechou, v jakémkoli městě, městečku, vesnici, v jakékoli zemi.“ (Sam Smith, zpěvák)

17. „Když řeknu rovnost, myslím tím rovnost pro všechny. Kdo jsi ty, abys rozhodoval, kdo se může brát a kdo ne?“ (Pharrell Williams, zpěvák)

18. „Jako vdaná nevím, jaké to je, když si člověk nemůže vzít toho, koho miluje. Nedokážu si představit, jaké to musí být. Rozhodně si myslím, že všichni by měli mít právo na lásku a veřejně milovat toho, koho milovat chtějí.“ (Carrie Underwood, zpěvačka)

19. „Jsou jenom dva důvody, proč jsi proti gay manželství. Buď jsi pitomec, nebo se skrytě obáváš, že péra jsou prostě skvělá.“ (Joe Rogan, herec)

20. „Můj stýc Mike byl se strýcem Frankem 35 let. Když jsem vyrůstal, neviděl jsem rozdíl mezi gayi a heterosexuály. Tolerance začíná doma.“ (Michael Bublé, zpěvák)

A jako přídavek  moje oblíbené (autor je pro mě bohužel neznámý): „Pokud homosexualita může mít nějaký dopad na vaše manželství, potom jeden z vás bude nejspíše homosexuál…“

 

Kdo vás svým výrokem dostal nejvíc? Řekněte nám to na Facebooku.


Foto: Flickr.com (Michael_Spencer)

Podobné články