Holky v tvrdé muzice

Že ženy nemají v tvrdší hudbě co dělat? Nesmysl! Podívejme se na některé opravdu ostré kapely, kde figuruje výrazný ženský element.

Když se řekne tvrdá muzika (hardcore, metal, metalcore,…) a ženy, tak si většina lidí vybaví tak akorát Nightwish nebo Evanesence. Jsou to bezpochyby výborné kapely, ale existují i další. Do tohoto krátkého přehledu jsem vybral pět kapel, kde zpívají ženy, a o kterých si myslím, že si určitě zaslouží vaši pozornost.

Arch Enemy

Začneme hodně zostra. Tahle švédská melodic death metalová formace patří mezi nejznámější tvrdé kapely, kde stojí za mikrofonem žena. Blonďatá zpěvačka Angela Gossow možná na první pohled může působit andělsky. Ale nenechte se zmást, tohle je hodně velkej nářez!

Walls of Jericho

Říká se, že takhle by možná zněli Arch Enemy, kdyby se nenarodili ve Švédsku, ale v USA. A něco pravdy na tom asi bude. Nekompromisní hardcore s ženským vokálem od  Candace Kucsulain vás určitě řádně uzemní.

In This Moment

Oproti předchozím dvěma jménům nyní trochu zvolníme. Ale opravdu jen trochu. Sexbomba Maria Brink za mikrofonem této metalcorové formace zvládne kromě řevu i něžnější hlasové polohy. Stále se však jedná o poměrně slušnej rachot!

Eyes Set To Kill

Jedna z opravdu výborných post-hardcore kapel.  Parádní rytmikachytlavé melodie, ale když na to přijde, tak umí taky pořádně přitvrdit. Zde najdeme ženy v kapele dokonce dvě a obě patří mezi zakládající členky této arizonské formace. Alexia Rodriguez má na starosti čisté vokály a kytaru, dále zde figuruje i její sestra Anissa Rodriguez, která hraje na baskytaru.

iwrestledabearonce

A na závěr jeden pořádnej úlet! Kapela s šíleným názvem iwrestledabearonce hraje i podobně šílenou hudbu. Zde se opět o vokály stará žena, a to Courtney LaPlante (která v roce 2012 nahradila zpěvačku Krystu Cameron). Je mi jasný, že ten jejich osobitý progresivní metalcore (nebo jak to nazvat) nemusí sednout každýmu, ale mě to baví!

 

Co na to říkáte? Nebo máte nějakou oblíbenou tvrdší kapelu s ženou za mikrofonem, o které zde nebyla řeč? Pokud ano, napište do komentářů nebo sem!


Foto: Facebook.com/angelagossowofficial

Video: YouTube.com

Podobné články