Hostesing: Lehce vydělané peníze, nebo otročina?

V dnešní době je stále populárnější přivýdělek formou hosteskování. Jaké to s sebou nese klady a zápory?

Mezi jednotlivými agenturami zaměstnávajícími hostesky je několik rozdílů. Ve změti stovek agentur je možné narazit na takové, které jsou nesolidní. Naslibují peníze následující měsíc, ale nemusíte se jich dočkat třeba celý půlrok. Přesto je hostesing jednou z nejžádanějších a nejlépe placených brigád.

Velmi také záleží také na tom, v jakém městě a při jaké příležitosti hostesku děláte. Většina hostesek se tak průměrně může těšit na 100 Kč za hodinu, ale i mnohem více. Na rozdíl od ostatních brigád, kde si můžete vydělat třeba jen 5060 Kč za hodinu, je hostesing mnohem lepší volbou.

Klady hostesingu

Největší motivací pro většinu mladých slečen, které se rozhodnou pracovat jako hostesky, je vysoký výdělek. Mnohdy se hostesky dostanou na místa, na která by se normálně nedostaly. Třeba na golf mezi celebrity, do luxusního hotelu nebo na VIP párty. No řekněte, kdo z vás bude mít někdy příležitost dostat se do Grandhotelu Pupp? Pro jednou si tak hostesky mohou připadat jako princezny, protože musejí být pěkně upravené, oblečené, ale také usměvavé. V rámci luxusnějších akcí se mohou setkat s významnými osobnostmi (herci, zpěváky, spisovateli, politiky). Takovéto možnosti jim mohou otevřít dveře mnohem dál, než je umožněno ostatním smrtelníkům.

Není hostesing jako hostesing. Dejte si pozor, abyste se domů nevraceli úplně vyřízení.

Zápory hostesingu

Jak již bylo řečeno, některé agentury nejsou spolehlivé. Dejte proto při jejich vybírání na rady zkušenějších kamarádek. Může se také stát, že některé agentury vás „nezaučí“ a hodí vás takzvaně do vody. Pak to dopadá například tak, že neumíte sestavit stánek, u kterého máte předvádět produkty. A také není hostesing jako hostesing. Jsou luxusnější hostesky v již zmiňovaných hotelech a na konferencích a hostesky na ochutnávky, předvádění kočičích žrádel a rozdávání letáků. U těchto horších prací se sice můžete setkat se stejnou mzdou, ale zaručeně vás budou víc bolet nožky. Občas také může zamrzet ignorace ze stran zákazníků, kterým je produkt nabízen. Agentury také mají často velké nároky na své hostesky. Musí disponovat určitou výškou, váhou, mírami, vzhledem, ale i schopností domluvit se různými jazyky. Hosteskování proto opravdu není pro každého.

Hostesky by měly být pohledné.

Outfit

Kolikrát si pod pojmem hosteska představíte pěkné oblečení, zkrátka něco luxusnějšího. O to více vás pak nemile překvapí, když dostanete staré vytahané triko, ve kterém musíte pochodovat hlavní třídou a všem se ukazovat. Pozice hostesky pak může být i ponižující.

Trend poslední doby?

Při vybírání jednotlivých nabídek buďte obezřetní. V poslední době se objevil takový nešvar, kterého využívají hlavně zaměstnavatelé různých velkých firem a řetězců. Nabízejí různé pozice hostesek pro firmu XY, ale ve skutečnosti budete prodávat hamburgery nebo uklízet záchodky. Každá práce má svůj rub i líc, proto záleží čistě na vás, zda si zvolíte právě hostesing.

 

A jaké máte zkušenosti vy? Připadali jste si někdy jako naprosté ostudy? Napište nám do diskuze pod článkem nebo na náš Facebook

 

Foto: deviantart.com

Podobné články