Hudební terapie aneb 5 songů, které vás zaručeně vytáhnou z deprese

Kdo v době zkouškového nepotřebuje dočerpat pozitivní energii? Nejjednodušší způsob, jak nezabřednout do deprese, je naladit se správnou písničkou.

Už taky tak nutně potřebujete zahřát na těle i na duši? Deprimuje vás tma, zima a zkoušky? Jste jedním z těch, kterým zimní měsíce kradou víc pozitivní energie, než kolik stačíte doplňovat? Každý má na chmury nějaký recept. Já se s vámi ráda podělím o ten svůj.

Bobby McFerrin – Good Lovin

Kdo rozhodně nemůže chybět na antidepresivním playlistu, je Bobby McFerrin. Jeho nakažlivý úsměv a hit Don’t Worry Be Happy zná snad každý. Bobby je představitelem nenapodobitelného hudebního stylu, který kombinuje jeho mimořádné hlasové a improvizační schopnosti. Své hudbě propůjčuje životní energii a optimismus, který je přesně to, co nejlépe zabírá proti trudomyslnosti. Tak proč si trochu té energie nevypůjčit, že? Třeba z písně Good Lovin.

Earth, Wind & Fire – September

Jako druhou antistresovou písničku jsem vybrala September od Earth, Wind & Fire, která zazněla na soundtracku k filmu Nedotknutelní. Tohle životopisné drama vypráví o tragickém lidském osudu s tak nakažlivou dávku naděje a humoru, že se prostě neubráníte pocitu, že život je krásný. A přesně tuhle chuť do života pro mě osobně reprezentuje písnička September.

Supergrass – Alright

V dalším výběru sázím na pohodový indie rock z Oxfordu. Díky partičce, která si říká Supergrass, se budete cítit Alright.

Mungo Jerry – In The Summertime

Jak se nejlíp zahřát v zimě? No přeci vzpomínkami na léto. V šíleném hitu britské kapely Mungo Jerry, In The Summertime si připomenete nejen léto, ale i módní trendy 70. let. No řekněte, nevyloudila vám tahle hitovka z dob minulých úsměv na rtech?

Rocky Leon – Quit Your Whining

Ještě stále nesršíte pozitivní energií? Tak zkuste Rockyho Leona. Tenhle kalifornský smíšek a jeho ukulele musí dostat každého.

Foto: metancity.com

Video: YouTube.com

Podobné články