Já chci mít taky boky jako skříň!

Žiju ze vzduchu, a když zhřeším, nadýchám se vůně u fast foodu, abyste věděli!

Všichni už dávno víme, jak zhubnout přes zadek, jak se zbavit pneumatiky na břiše, jak shodit všude, ale ne přes prsa, jak zhubnout v obličeji, jak zmenšit stehna, snad i jak shodit tuk na palcích u nohou. Nikde ale nepíšou, jak těžké to máme my, příliš hubené holky.

Dětská postava není žádná výhra

Žádný zadek, malá prsa, boky možná jako polička, ale rozhodně ne skříň, jak zpívá Ewa Farna v písničce Mám boky jako skříň. Ani ve svých dvaceti letech nevím, jestli se už můžu cítit jako ženská, nebo zůstanu dítětem, dokud nepřiberu alespoň kilo. Stejnou váhu si totiž držím už od svých třinácti let, nechápu. Dlouho jsem se nevážila, tak jsem s velkou nadějí (protože se láduju ve dne v noci dobrotama) stoupla na váhu. „Mami, tati, mami, tati, normálně mám o pět kilo víc!“ „Jééé, my jsme ještě nevyměnili tu baterku ve váze!“ Tak zase nic.

Jíš vůbec něco?

Ne, žiju z čistého vzduchu, a když zhřeším, tak se nadýchám vůně z fast foodu na náměstí. Já vím. Když mi z volnějšího trička trčí ruce jak dva křivé klacky, tahle otravná otázka se možná nabízí. (Mimochodem, nedokážu přibrat ani v běžně problémových partiích, natož v paži nebo zápěstí, takže…) Ale jasně, že jím. Jím víc než kdejaký tlouštík, ale kam se to pak poděje, to netuším. Když se se mnou dal do řeči postarší cvalda, položil mi také tuhle otravnou otázku. Odpověděla jsem mu, že jsem zrovna poobědvala hromadu pečený kačenky se zelím a knedlíky. „To není fér, já se na tu kačenu jen podívám a přiberu dvě kila,“ postěžoval si naducaný chlapík. Tak vám nevím, kdo je na tom hůř.

Ve fast foodu se dokonce i najím!

„Tlusťoch“ se neříká!

Všimli jste si někdy, že o tlustých lidech jako by se nesmělo ani mluvit? Výrazy jako „tlusťoch, bečka, tlustoprd, žrout“ jsou ve společnosti tabu. Ale to, že téměř dennodenně slýchám pojmenování „anorektička, vyzáblina, hubeňour“, to je asi v pořádku. No, nevím…

Ewa Farna má skoro recht

Při poslechu písničky Mám boky jako skříň s úsměvem přitakávám. „Kašlu vám na půst, vždyť ženský má být kus.“ No jo, ale když to nejde?! Nicméně nějaké sloky bych pozměnila. Třeba: „S vozíkem projíždím labyrint Tesca, všude jen XXL, a žádný S-ka.“ To je pravdivější, no ne?

Pár triků na více ženskou postavu

Pokud máte také postavu rovnou, hubenou a téměř bez křivek, prospějí vám módní prvky, které si boubelky nemohou vždy dovolit: vodorovné pruhy, světlejší barvy, volánky nebo nařasená látka. Dobré je zdůraznit páskem pas, ať postavě dodáte hezký tvar. Co se týče stravy, měli byste se zaměřit hlavně na bílkoviny, které pomáhají tvořit novou svalovou hmotu.

 

A co vy? Bojujete s příliš hubenou, nebo naopak baculatou postavou? Napište nám na náš Facebook.

 

Foto: flickr.com/Susan Criser, Janet Pickel

Podobné články