Jak nastartovat mozek při zkouškovém?

Máte pocit, že vám to učení už neleze do hlavy, ale vy se to musíte našrotit? Tak čtěte, jak nastartovat mozek!

Organizovanost

Nejdřív si vůbec rozmyslete, kolik času potřebujete na to, abyste se naučili tu hromadu skript a poznámek. Pokud vám ale opravdu hoří za patami, běžte do nejbližšího obchodu a nakupte co nejvíce energy drinků nebo povzbuzujícího čaje a kávy. Nezapomínejte ale, že je to až poslední možnost, kterou byste měli využít.

Nebojte se říct spolužákům o pomoc

Odměna za učení je nutná!Někdy učení ve dvou jde daleko lépe. Můžete se navzájem motivovat, zkoušet a vyhledávat si nové informace. Ale poproste jen takové spolužáky, kteří vás nebudou srážet a ukazovat vám, jak málo toho umíte.

Spánek

Asi každému z nás se po několikahodinovém učení chce hodně spát. Padá vám hlava už u druhé otázky, ale vy víte, že se to naučit musíte. Přesto, jděte si lehnout. V průběhu spánku se vám již naučená látka uloží v mozku, za chvíli budete připraveni na další kolo!

Pauzy

Nejen spánek, ale důležité jsou také pauzy mezi učením. Jděte se třeba projít, podívejte se na seriál nebo zkuste nějakou manuální činnost. Pauzy jsou důležité a osvěží vás při této jednotvárné činnosti.

Zjistěte svůj učební styl

Abyste se dokázali to kvantum učení naučit, doporučuji zjistit, jaký máte učební styl. Lépe se vám učí, když si nahlas poznámky čtete? Pak jste auditivní typ a nejlépe se vám učí, když učivo slyšíte. Nebo se vám lépe učí, když se podíváte na dokument, který s učením souvisí? Případně nejlépe vám to jde, když si poznámky jen čtete? Pak jste vizuální typ, který nejlépe přijímá nové věci pohledem. Nebo vám vyhovuje, když si děláte myšlenkové mapy, rádi vidíte praktičnost a přemýšlíte nad strategiemi? Pak jste haptický typ. Nejčastějším učebním stylem je vizuálně-auditivní typ, takže pokud jste zrovna takoví, nezapomeňte si nejen poznámky číst, ale taky si je třeba přeříkávat nahlas.

Odměna

Za hromadu práce a hodiny strávené u učení se přece musíte odměnit! Někdo ze zkoušky zamíří rovnou do hospody, jiní si jdou pochutnat na dobrém jídle do restaurace. Zkrátka odměnit se musíte, protože to by jinak nebylo ono.

 

Jak se doma učíte vy? Máte nějakou svou vychytanou strategii učení? Podělte se o ni s námi na Facebooku!

 

Foto: deviantart.com/NintendoChick109, BikeBoyPunk

Podobné články