Jak poznáte, že je taky gay?

Někdo koukne a vidí, někdo si prostě vybere heteráka, i kdyby byl v celé skupině jediný mezi gayi. Do jaké skupiny patříte vy?

Vědci se už dlouhá léta přou o to, jestli je nějaký způsob, jak gaye mezi ostatními kluky a muži spolehlivě poznat. Samotní gayové mají jasno, hlavně ti, kterým funguje tzv. gaydar a ostatní gaye prostě nemají problém poznat. Ti, kteří to štěstí nemají, se holt musí spoléhat na to, že si vyberou správně. Usnadnit by jim to mohly i vědecké poznatky. Otázkou je, na kolik odpovídají realitě. No, posuďte sami…

Styl oblékání, celkový vzhled

Upnuté, nejlíp růžové tričko a úzké kalhoty. Nažehlené, nagelované, perfektně zastřižené vlasy. Vykroucená chůze a kabelka přes rameno. Myslím, že tohle nikoho nenechá na pochybách, jak to s orientací výše popsaného jedince je. Zdaleka ne všichni ale mají potřebu svou homosexualitu  hlásat do světa tímhle způsobem a nijak zvlášť nevybočují z davu.

Obličej

Dalšími znaky, podle kterých se gayové údajně poznají, jsou rysy v obličeji. S tímto objevem přišli čeští vědci. Zároveň ale tvrdí, že se nemůžeme řídit pouze obličejem. Pak bychom totiž za gaye považovali každého muže s jemnějšími rysy, než je pro mužské pohlaví obvyklé, a to rozhodně neplatí ve všech případech. Vědci zkoumali 40 homosexuálů a  40 heterosexuálů a přišli s několika zajímavými poznatky. Pokud například vaše koutky úst směřují dolů nebo má vaše brada spíše kulatý tvar, má váš obličej rysy typické pro gaye.

Pohyby, gesta

Nemyslím teď kroucení zadkem tak, že má člověk obavu, aby si dotyčný nevyhodil kyčelní klouby z jamky. Vědci vypozorovali několik dalších, mnohem nenápadnějších pohybů, které mohou o sexuální orientaci hodně napovědět. Tak třeba – cvrnkáte si ukazováčkem do ucha? Plácáte se jednou rukou do zápěstí ruky druhé? Poklepáváte si rukou na zátylek? Ano? Tak v tom případě splňujete některé ze znaků, podle kterých se poznají gayové – alespoň podle vědeckých studií.

Způsob mluvení

Je všeobecně známo, že gaye můžete poznat i podle toho, jak dotyčný mluví. Je to ale potvrzeno i vědeckými studiemi. Je jich hned několik, a zatímco některé tvrdí, že zženštilý způsob mluvení se projeví dřív, než si jedinec svou sexualitu sám uvědomí, druhé zastávají přesně opačný postoj – ke změně hlasu dojde, až když si člověk svou homosexuální orientaci připustí.

Ruce

Asi nejznámější teorií je ta o délce prstů. Podle ní mají gayové delší ukazováček než prsteníček. Původně ruskou studii později potvrdili i američtí vědci. Studie také ukázaly, že mezi homosexuály je mnohem více leváků.

Mimo všechny zmíněné znaky bych jako poslední uvedla objev českého sexuologa Kurta Freunda. Ten přišel s tvrzením, že homosexuálové mají v porovnání s heterosexuály větší penis. Pokud vám teď mírně vzrostlo sebevědomí, asi vás zklamu – později bylo toto zjištění označeno za chybu v metodice a celá teorie tím padla.

 

Jaké vědecké poznatky platí ve vašem případě? Dejte nám vědět na našem Facebooku, co jste vypozorovali!


Foto: Flickr.com (Homo Eяectus)

Podobné články