Jak se seznamují gayové? Zásadně osobně!

Zkuste se seznámit jinak. Aspoň jednou.

Pokud se v minulosti chtěl muž seznámit s jiným mužem, musel vědět, kam zajít. Oblíbenými, či lépe řečeno jedinými místy k seznámení byly lázně, jisté kavárny nebo veřejné záchodky. O něco později se kupovaly noviny s inzeráty a psaly se dopisy.

Pokud se dnes chce muž seznámit s jiným mužem, musí vědět, kam na internetu kliknout. Oblíbenými, ale ne zdaleka jedinými místy jsou vedle internetových seznamek i podniky určené pro gaye.

Není to trochu nuda?

Přiznávám, že jsem to hodně zjednodušil. Chtěl jsem tím jen poukázat na fakt, že i když gayové už nejsou v situaci, kdy prozrazením své sexuální orientace riskují ztrátu rodiny, zaměstnání či společenského postavení, stále je pro mnoho z nich snazší se seznamovat na ověřených místech a moc neriskovat.

Co být vynalézavější?

Nechci zavrhnout úplně internetové seznamky. Naopak. Navrhuji je využít. Na seznamkách totiž člověk může narazit vedle opravdu zajímavých individuí, která by jinak nikdy nepotkal, i na tu vysněnou obohacující lásku, o níž bylo natočeno už tisíce filmů a napsáno neméně knih.

Ahoj, chceš se mnou chodit?

Navrhuji proto toto:

Založit si profil s nějakou inteligentní přezdívkou. To poslouží jako první selekce.
Protože klišovitá fráze školních čítanek o tom, že láska se zevnějškem nezíská, byla jedna z prvních lží, kterou nám ve škole řekli, doporučuji připojit na svůj profil fotku. Ideálně svoji a ideálně obličeje.
Napsat o sobě pár vět. Ne moc dlouhých, ne moc trapných.
A teď to nejdůležitější! Uvést, kde se obvykle pohybujete. Že jezdíte tramvají číslo dva a trolejbusem číslo jedenáct, že v úterý odpoledne chodíte plavat a že ve čtvrtek jste ve veřejné čítárně. A teď si mě najdi, frajere! No prostě Danielle Steelová hadr!

Další možností je někoho oslovit přímo. Bez existence profilu na seznamce. Dotyčný často nemusí mít na hlavě melír ve stylu Lady Diany a uvolněné zápěstí, aby se dalo poznat, že se mu na fotbale líbí hlavně jeho závěr s vyměňováním dresů mezi sportovci. Stačí být empatický a mít oči otevřené. A nebát se.

Pokud to nedopadne a po tomto oslovení váš nos už nebude mít takové pravidelné obrysy jako dřív, tak to nevadí. Kluci se šrámy jsou přece sexy. Happy end.

O možnosti seznámení se v gay podnicích, konkrétně v českých gay barech za zpěvu Haničky písničky, snad zase příště. To by na jeden článek a na jednoho laskavého čtenáře bylo až moc.

Foto: flickr.com

Podobné články