Jak si vyrobit stylový stojánek na tužky? Z plechovky!

Vyrobte si elegantní stojánek na kancelářské potřeby či krásnou vázičku na první jarní kvítí!

Co budeme potřebovat?

Pro výrobu provázkové vázičky či stojánku potřebujeme pouhé tři věci: konzervu, provázek a tavnou pistoli, případně lepidlo. Pokud tavnou pistoli ještě nemáte, doporučuji si ji pořídit, lze ji využít snad na všechny kreativní výtvory. K omotání plechovky se báječně hodí přírodní provaz či kroucená šňůrka z galanterie. Nejlépe se pracuje s provazem nebo šňůrou o průměru minimálně 5 mm. Co se týče délky provazu, obecně doporučuji koupit provázek delší, než si myslíte, že bude potřeba. Pětimetrový provázek o průměru 6 mm by měl bohatě stačit, a ještě vám nejspíše kousek zůstane. Můžete také koupit dva kratší provázky různých barev, výsledný efekt bude o to zajímavější. Barvičky se dají hezky navazovat a střídat. 

Co potřebujeme?

1. krok 

Zásadním prvkem pro zhotovení vázičky je konzerva. Můžete použít jakoukoli, například tu s kočičím krmením nebo od sterilovaných rajčat. Opatrně odstraníme etiketu, to jde obvykle docela snadno. Obsah konzervy potřebovat nebudeme, můžeme s ním třeba potěšit domácí mazlíčky. Prázdnou plechovku důkladně vymyjeme a vysušíme.

Konzervu vyprázdníme.

2. krok

Začneme kápnutím trošky lepidla těsně k horní hraně plechovky. Lepidla není nutné dávat moc. Provázek budeme průběžně uchycovat, takže nemusíme mít obavy, že by nám sjížděl.

Začneme s nanášením lepidla těsně k hornímu okraji plechovky.

3. krok

Provázek zvolna ovíjíme a pevně přitlačujeme k plechovce. Zhruba každých 5 cm kápneme trošku lepidla, aby byla šňůrka v každé vrstvě přichycená na několika místech. Při přichycování provázku k lepidlu dávejte pozor na prsty! Lepidlo z tavné pistole je velmi horké.

Provázek přiložíme k nanesené vrstvě lepidla a upevníme.

4. krok

Stále pokračujeme v omotávání kolem dokola a snažíme se přitom, aby na sebe vrstvy hezky doléhaly. Průběžně přichycujeme lepidlem. Celou plechovku můžeme buď omotat jednobarevným provázkem, nebo vystřídat barvy, jako je tomu v tomto případě. Vše záleží jen na vaší fantazii!

Stále obtáčíme kolem dokola.

5. krok

Tak, a máme stojánek na tužky nebo vázičku hotovou! Do dna plechovky také můžete udělat dva nebo tři otvory a použít ji pak jako květináč. Třeba takovému rozmarýnu či pažitce to bude v omotaném květináčku náramně slušet!

A tady je výsledek našeho snažení!

 

Máte už doma ve váze první letošní jarní kytici? Napište nám do diskuze pod článkem nebo na náš Facebook!


Foto: Hana Nováková, StudentPoint

Podobné články