Jak využít hrozny

Hrozny nejsou ani trochu hrozný! Naopak se jedná o vysoce praktické ovoce.

V odhalování neobyčejných vlastností naprosto obyčejných věcí se tentokrát zaměříme na trochu víc sezónní záležitost. Pravda, i hroznové víno, stejně jako veškeré další ovoce, dnes seženeme 365 dní v roce. Ale teprve v období vinobraní ho můžeme vidět opravdu na každém rohu. Co s ním?

Lepidlo

Zas jednou se podíváme do kanceláře. Nějakou nehodou (nebo náladou) se vám podařilo roztrhnout ten smrtelně důležitý dokument a Herkules jak na potvoru došel? No, pokud máte zrovna na sváču víno, jste z toho venku. Prostě do skleničky, popřípadě SB skleničky, rozmačkejte pár kuliček, nezapomeňte vybrat slupky a je to. Nanášet krouživými pohyby štětce. Zaschnutí sice netrvá pár vteřin, ale spoj pak bývá permanentní.

Předpověď počasí

Stačí hrozen zavěsit za okno a pak už jen podle potřeby kontrolovat. Je-li hrozen mokrý, prší, visí-li vám za oknem jen spousta hrozinek, venku je zatraceně vedro! Pokud zbělal, mrzne. A jestli úplně zmizel, neznamená to nic jiného, než že se vám přemnožili špačci.

Zahodit!

Kalkulátor lásky

Přišel podzim, uvadly nám sedmikrásky, kopretiny a spousta dalšího. Pro někoho to může přinášet krizi ve vztahu, ztrátu jistoty partnerovy lásky a podobně. Opět vás ale zachrání víno. Na tohle „má mě ráda, nemá mě ráda“ je stejně dobré jako všechno ostatní. A jestli holt nemá, aspoň si s ním trošku osladíte život.

Balzám na nervy

Někteří významní američtí muzikanti radí kvůli trémě nakoupit pár sáčků lentilek, sesypat je dohromady a pak třídit podle barev. Dobře, tak to jednou zmínil 50 Cent v bravíčku. Princip je každopádně stejný. Kupte si třeba tři různobarevné hrozny, otrhejte, smíchejte, třiďte. Tahle hra na Popelku vás uvede do nirvány.

Fór v zácpě

Kdo má řidičák a trochu pravidelně ho používá, asi ví, jak dokáže naprudit nikde nekončící kolona aut. Tak proč si aspoň nevystřelit z ostatních řidičů? Počkejte, až se vaším směrem podívá ta fešná šoférka z vedlejšího auta. Vytáhněte kapesník se zabalenou kuličkou. Přibližte k oku a imitujte jeho vydloubnutí. Pak už jen se zavřeným okem vyčistěte a „vraťte“. Snad jste ji nerozhodili tak, že nedojede.

Hrozny před sebou měly úspěšnou kariéru ovoce do Jogobelly, ale v jediný den se jejich život obrátil.

Kuličky

Pojďte se vrátit do dětství. Ok, tak ještě o kus dál, nejspíš až do dětství našich otců a praotců. Stačí vyhrabat důlek (pokud ho nenosíte po kapsách) a pak už jen Let´s play. Dnes hrajou černé kuličky proti zeleným, uzavírejte sázky!

Počítadlo

A pokud si nepamatujete, kdo vyhrává, kuličky jednotlivých barev poslouží jako super počítadlo. Lze využít vlastně v čemkoliv, fotbálku, piškvorkách. S trochou cviku pak přeneseme na počítadlo školní, nakonec zaskočí i kalkulačku.

Flusačka

Jak málo stačí k dětské radosti. Když omrzí kuličky, pojďte si zastřílet. Kdo by si tuhle zábavu nepamatoval z dětských let. Kousek papíru v propisce a jedeme. Zachraň se, kdo můžeš, ženy a učitelé první. Na víno nám ale nebude stačit propiska, sáhneme třeba po bambusu (máme jich přeci plné lesy). A neptejte se, k čemu je vysokoškolákům flusačka. Prostě to funguje.

Zamířit a pal!

Šperky a šperčíčky

Není k nakousnutí?

Ony ty hroznové kuličky i hrozně pěkně vypadají a hodí se vlastně ke všemu. Korále, sandále… Každou kost potěší nějaká ta cetka, tak proč ne přírodní? Máme podzim, tudíž přidáme ještě jeřabiny, kdo nemá jeřabiny, může tam napíchat šípky. Zlatnictví to můžou zabalit.

Energiťák

A jelikož tohle všechno hrozně vysílí, musíme nějak dočerpat sílu. Ne každý pije kafe. Kdo si dá červeného bejka, může snadno ulítnout. Jak ale víme, hrozny obsahují glukózu, tudíž rychlou energii. A komu se přejedí, nechá je prostě vykvasit, případně i vypálit. Jestli vás nepostaví na nohy tohle, tak už nic.

 

Copak znáte více multifunkční ovoce? Fakt? Tak schválně, vybalte to u nás na Facebooku.

 

Foto: deviantart.com

Podobné články