Jaká je práce baristy?

Sníte také o práci baristy, když sedíte ve své oblíbené kavárně, zatímco si vychutnáváte šálek voňavé kávy? Koukněte, co taková práce obnáší.

Kavárny jsou dneska v módě a skoro každý má nějakou svoji oblíbenou. Není divu  příjemné prostředí, dobrou kávu a často i klid vyhledává spousta lidí, včetně vysokoškoláků. Jsou místa, kde se koncentrují mladí lidé. Jaká je ale práce z druhé strany?

Kouzlo se nezapře

Samozřejmě záleží na charakteru kavárny. Kromě velkých kavárenskách řetězců typu Costa Coffee nebo Starbucks tu jsou i menší, lokální kavárny, kde panuje trochu jiný přístup k zákazníkům a které mají něco do sebe. Všechny ale mají společný cíl  vybudovat příjemnou atmosféru. Osobně mám radši minimalistické kavárny. Ale pár metrů od mé školy je kavárna, ve které se ocitnete jako v bytě před 100 lety. Křesla, knihovna, gramofon a obrázky na stěnách. Prostě paráda!

Mama Coffee v Praze.

Buďte kreativní!

Poměrně velkou výhodou je, že spousta kaváren bere studenty bez praxe. Školení obsahuje spoustu informací o historii kávy, způsobů sběru a pěstování. A taky jak připravit různé druhy kávy. Na to opravdu vejšku nepotřebujete. Pokud jste kreativní a máte nápady, nebojte se je využít. Při tvorbě latté art se určitě hodí.

Komunikace s lidmi je stěžejní. Je dobré být usměvavý, optimistický a komunikativní. Na druhou stranu je třeba umět pracovat jak v týmu, tak i samostatně, třeba když jste na směně sami.

Latté art je umění.

Náplň baristy není bohužel jen zábavná příprava kávy. Stará se o všechno a o celý chod kavárny. Takže se nevyhnete uklízení, vytírání nebo mytí nádobí. Pokud je nával nebo se jedná o velkou kavárnu, moc se nezastavíte. Je to prostě běhačka. Práce baristy je i tak zajímavá, kreativní a zábavná.

 

Máte zkušenosti s prací v kavárně? Napište nám o tom na Facebook!

 

Foto: Flickr, Mama Coffee, Wikipedia

Podobné články