Kapela Rybičky 48 plánuje koncertní pauzu a přesunuje koncert v O2 aréně

Kapela Rybičky 48 plánuje koncertní pauzu. Během ní bude pracovat na nových písničkách, věnovat se rodině a chystat se na velký koncert v O2 aréně.
Kapela Rybičky 48 si kvůli nejisté covidové situaci dávají pauzu od koncertování.

V letošním roce si lidé festivalů příliš neužili. Kapela Rybičky 48 má i přesto za sebou vytížené a úspěšné léto, které zakončila koncertem v britském hlavním městě. „Lidi chodili víc než v minulém roce a za prázdniny nás vidělo kolem 50 tisíc lidí. Koncerty chyběly nám i lidem. Všichni byli, jak urvaný ze řetězu,“ neskrývá své nadšení zpěvák Kuba Ryba.

Pandemická situace však neminula ani Rybičky 48. Kvůli hygienickým podmínkám museli přesunout koncert v O2 aréně, který byl původně plánovaný na loňský listopad. Kapela jej následně přesunula na letošní prosinec, ale jelikož i letos není situace ideální, koncert se uskuteční až 20.10.2022.

Nová písnička vznikla na cestách po Mexiku

Kapela mimo jiné v letních měsících přišla s novou písní Sín Aser Bure Shi. „Textově jde o aztéckou mantru, kterou zpívali obyčejní lidé, když byli nespokojeni s vladařem. Punkrockovou hudbu jsme dodali my,“ prozradil zákulisní tvorbu písničky, která vznikla při jejich cestách po Mexiku.

Máme připravenou novou show, říká Ryba

Na pódiu se teď známá česká kapela nějakou dobu neukáže. Vzhledem k nejisté pandemické situaci se členové rozhodli pro pauzu, během které chtějí nabrat energii, tvořit nové písničky a videoklipy, a především se připravit na koncert v O2 aréně.

„Vláda teď dělá, že covid neexistuje, ale obáváme se restrikcí po volbách. Kulturu zase zakážou jako první. Spousta kapel přeložila turné, a pokud se bude hrát, tak toho bude všude až moc,“ vysvětlil Ryba. Do kapelní rodiny nyní navíc přibyli dva noví členové, čerství tatínkové tak aspoň stráví čas v rodinném kruhu. Kromě rodinných povinností se však kapela plánuje připravovat na své dvacáté výročí, které v nadcházejícím roce oslaví. „Během pauzy půjde ven několik klipů k novým písničkám, které budou předvojem alba k dvacetinám,“ prozradil kytarista a spoluzakladatel kapely Petr Lebeda.

„Kdyby byl koncert teď v září před volbami, tak do toho jdeme. Jelikož je ale koncert plánovaný na tenhle prosinec, tak si nejsme jisti, jestli by se uskutečnil. Tak velký koncert navíc nechceme dělat v době, kdy půlka sálu musí být očkovaná a druhá půlka musí mít testy,“ vysvětlil Ryba. Povinnost nosit roušky podle něj navíc příliš nesedí k oslavám rockové hudby. „Pevně věříme, že příští rok už bude všechno jinak, a navíc budeme vydávat desku a slavit rovných 20 let. Oslavíme tam kulatiny a pokřtíme desku. Máme nejlepší fanoušky na světě a doufám, že to pochopí a budou s námi v tomhle na jedné lodi,“ dodal.

Návrat na pódium však kapela chystá ještě před plánovaným koncertem v O2 aréně. „Pevně doufám, že už bude normální léto a my konečně odjedeme v roli headlinerů většinu velkých festivalů, které máme nasmlouvané už z roku 2020. Máme k tomu připravenou novou show. Nejvíc se ale budeme těšit na koncert v O2 aréně, kde se fanoušci dozví o dalších velkých plánech, které chystáme na rok 2023. Myslím, že se nejen fanoušci, ale i my máme na co těšit. Bude toho rozhodně hodně!“ říká Ryba.

Podobné články

7 zombie filmů

Kdo se bojí, nesmí do lesa. Protože nejen ve městech potkáte zombie.