Ke státnicím jako pořádný macho!

Ťuk, ťuk. Kdo tam? Státnice! Taky tě to čeká? Máš strach, že nestíháš? Poradíme ti, jak všechno zvládnout.

Pokud tě čekají státnice na konci května a června (nebo v jiný termín, který na škole máš), pak bys měl sakra začít něco dělat. Jelikož víme, že manuál týden před státnicemi ti bude platný jak placatka na srazu abstinentů, poradíme ti, jak všechno zvládnout a ještě si zajít na pivko s kamarády, na pařbu s kočkami a ještě případně stihnout práci.

Studium

Tohle zřejmě lépe zvládají dívky – přesvědčí samy sebe, že právě teď se jdou učit a zároveň tak i učiní. Navíc potom u státnic využijí své ženské zbraně a chlapům zůstanou oči pro pláč, ale nevěš Rozvržení času je důležitým přípravným krokem.hlavu. Základem úspěšné přípravy je studium s dívkami. Mají dokonale vypracované a barevně podtrhané materiály, dokonce mají i jisté povrchní znalosti z přednášek, na kterých jsi nikdy nebyl. Nabídněte nějaké své známé společné učení, ty jí kladeš otázky, ona sype jednu naučenou frázi za druhou, kterou si snáze zapamatuješ. A vůbec, asi všichni víme, jak takové „doučování“ končí.

Ambice

Tvrdý na sebe sice můžeš být, ale neměj příliš velké ambice. Abys získal červený diplom, k tomu je třeba i něco víc, než třeba jen hodinka učení denně, důležité je prolézt. Ideálně se u toho ještě pobavit. Vůbec dělají se státnice ještě z jiného důvodu, než je ten nekonečný mejdan, když to všichni udělají?

Mysli pozitivně!

Myšlení velmi člověka ovlivňuje, takže pokud budeš myslet pozitivně, určitě se to povede. „Když jsem se učila na státnice, naučila jsem se jen jednu otázku, protože jsem věděla, že si jí vytáhnu. Na nic jiného jsem nemyslela. V osudný den se to povedlo! Vytáhla jsem si otázku, kterou jsem chtěla a dostala výbornou známku. Uplatňuji to tak často a vychází to. Síla myšlenky!Jana, 24 let

Mysli na cíl!

Každou chvíli si připomeň, proč to vlastně děláš. Použij fantazii. Vidíš tamtoho borce v černém taláru, jak drží ten diplom se zlatou pečetí, otec mu podává klíčky od nového kabrioletu a pyšné slzy mu kapou z očí. Lepí se na něj tři sexy roztleskávačky, které došly sotva k maturitě a nesní o nikom jiném než pořádném chlapovi s titulem před jménem. Ano, tak nějak to pak bude. (smích)

Učení s holkami. Jasně!

Party s přáteli?

Samozřejmě by nás naši rodiče nejraději viděli, jak věčně ležíme v knihách, šprtáme se a nemyslíme na nic jiného, než na školu. Ale okolní svět je tak lákavý, že mu zkrátka nelze odolat. A proč bys měl? Jen to dokonale skloubit. Jak se učit v doprovodu nějaké té kočky jsme už probrali. A když party, tak proč ne v duchu učíme se na státnice? Vymyslete si krutý systém trestů, například kdo nebude vědět, půjde dát ženské ve vrátnicí kolejí pořádně vlhkého hubana. Kdo naopak bude vědět, dostane od ostatních panáka na jejich účet. Opakujte pravidelně každý týden a uvidíte, jak se budete šprtat jak diví. Nejenže se vše naučíte, ale ještě si jednou za týden pořádně užijete.

Den D

A je to tady! Osudný den, kdy přichází hlavní zkouška. Nezapomeň se pořádně vyspat, ideálně s půlkou státnicové poroty. Bisexuálové to mají o to snadnější. Ale nečekej, že to stihneš v posledním týdnu, kdo na tom pracoval, tak už má od druháku celou katedru omotanou kolem… Prstu. Určitě si pak vytáhneš otázku, kterou si přeješ, takže to dobře dopadne.

Odměň se!

Skvěle jsi státnice zvládl, tak se nezapomeň pořádně odměnit. Ale fakt pořádně, chytří studenti shromažďují při akcích v supermarketech alkohol na závěrečný mejdan po celý rok, ostatně ani teď není pozdě začít, mysli na to. Po státnicích ho proteče opravdu hodně.

 

Máte i vy nějaké rady, jak zvládnout státnice? A stíháte při tom mít i čas na holky? Podělte se o tom s námi třeba na Facebooku!


Foto: deviantart.com

Podobné články