Kůň je jídlo, ne kamarád

Provokace nebo opravdu snaha o rozšíření konzumace koňského masa, samozřejmě trošku kontroverzním způsobem?

Pro neznalé je třeba říct, že se jedná o facebookovou stránku, která podporuje trošku kontroverzní formou konzumaci koňského masa a provokaci milovnicím koní ( „koňařkám“).

Tato stránka už funguje delší dobu a dokázala nasbírat přes 17 000 fanoušků, což je pěkné číslo. Stránka má za dobu svého působení opravdu spoustu zarytých fanoušků, ale také velké množství „hejtrů“, převážně se jedná o „koňařky“, které stěží přesáhly patnácté narozeniny, ne – li méně, což je zajímavé, když Facebook je přístupný od třinácti let. Najdou se totiž i osmileté uživatelky, které operují s tím, že mají rodiče policisty a nechají administrátory zavřít. Stránka byla také několikrát nahlášena na Policii ČR a stála dokonce i před soudem. Samozřejmně se administrátorům žádná trestná činnost neprokázala. Ne jednou se stalo, že „koňařky“ dokonce vyhrožovaly administrátorům fyzickým násilím až smrtí!

Meme ze stránky "Kůň je jídlo ne kamarád"

A co vlastně můžeme na stránce vidět? Ať už to jsou recepty na jídla s koninou, různé formy vtipných obrázků, básniček, písniček nebo samotné fotky „koňařek“ nebo jejich rodičů, co vyhrožují samotným administrátorům. Jestli máte dlouhou chvíli u počítače, tak určitě rozklikněte i komentáře, kde se dozvíte vše důležité o koních a jak je připravovat.

Vlastní trička stránky "Kůň je jídlo, ne kamarád".

Pokud by byl někdo na pochybách o tom, zda je tato stránka legální, nemusí mít strach, vše je podle zákona v pořádku a podle pravidel Facebooku o soukromí také. Tak si můžete v klidu koupit tričko s nápisem „Kůň je jídlo, ne kamarád“ a bavit se u příspěvků.

 

Zdroj: https://www.facebook.com/kunjejidlonekamarad/

Podobné články