Muzikál Shrek poprvé v České republice!

Téměř jeden rok trvalo Východočeskému divadlu Pardubice vyjednat s americkou agenturou licenci k uvádění úspěšného muzikálu Shrek. Úsilí se vyplatilo a divadlo představí muzikál Shrek ve spolupráci s agenturou Musical Production.

První uvedení před diváky je naplánováno na jaro 2018, zároveň se rozjede i promo tour po republice, které odstartuje představením 28. dubna v Plzni.

Úspěšný muzikál míří do Čech!

Rodinný komediální muzikál v originále Shrek the Musical měl premiéru v roce 2008 na newyorské Broadwayi. Odkud se velmi rychle rozšířil na jeviště po celém světě. Legendární broadwayské provedení pod režijní taktovkou Jasona Moorea bylo navrženo na osm cen Tony, včetně hlavní ceny pro nejlepší muzikál.

Nakonec proměnilo jedinou nominaci – za nejlepší kostýmy. Avšak vzápětí při udílení cen Drama Desk Award muzikál získal hned tři ocenění, mimo jiné za herecký výkon Briana d’Arcy Jamese, jenž ztvárnil Shreka.

Jiří Zonyga, foto Radek Janda, Musical.cz, zdroj: http://www.vcd.cz

A co samotný děj?

Děj muzikálu vychází z prvního dílu filmové série o Shrekovi. Diváci se mohou těšit na Fionu, upovídaného Osla, Lorda Farquaada, zamilovanou Dračici ale samozřejmě i na Tři prasátka nebo Perníčka.

Kompletní obsazení české verze Shreka není dokončeno. Konkurzy budou teprve probíhat.

Vybrané herce musí odsouhlasit americký produkce, ale několik herců již obsadilo několik rolí.

V roli Shreka se představí Michal Novotný či Jiří Zonyga, Fionu ztvární Ivana Jirešová nebo Radka Pavlovčinová, Oslíka přislíbil zahrát Jan Maxián, Dračici Hana Křížková, Lorda Farquaada Viktor Dyk a zlého Vlka pak Richard Genzer. V alternacích se objeví i pardubičtí herci, rovněž vybraní z řádného konkurzu.

O hudební doprovod se postará šestnáctičlenný živý orchestr pod vedením Františka Štěrbáka, který se společně s Lindou Finkovou postará i o hudební nastudování.

Podobné články