Na kluky nejsou, přesto s nimi spí

Říká vám něco zkratka SMSM? Že ne? V angličtině „Straight Men who have Sex with Men“ – neboli heteráci, co spí s muži.

Kdybyste takové muže označili za bisexuály nebo, nedejbože, za gaye, pravděpodobně by se dost naštvali a urazili. Mají přece vztah se ženou, kterou milují a se kterou jim to funguje – i v posteli. Přesto ale hledají pravidelné sexuální kontakty u mužů. Ano, pravidelné – tzn., že se sem nepočítají úlety ze zvědavosti nebo náhodný sex v opilosti, který si další den ráno už nikdo nepamatuje, a ano, sexuální   nic víc než sex v tom nehledejte. V ložnici (nebo kdekoliv jinde) to začne a taky to tam skončí. Potom se jde domů – za přítelkyní, manželkou, k dětem.

Doktor Kort z Michiganské univerzity se touto problematikou zabývá už několik let. Na svých webových stránkách sepsal důvody, proč se hetero muži k tomuto chování uchylují. Jako první důvod uvádí sexuální zneužívání v dětství, kdy tohle může být způsob, jak se s prožitým traumatem nějak vyrovnat. Mezi dalšími důvody se objevuje třeba sexuální závislost, určitá míra exhibicionismu a touhy si dokázat, že je možné dostat kohokoli (i když jako heterák se v hospodě kámošům asi chlubit nebude) nebo také absence otce v dětství  muž hledá pouto, které mu v dětství chybělo, sexuální partner mu nahrazuje otce. Je jisté, že ne všichni by se ve dvaceti Kortových důvodech našli. Někdo k tomu prostě důvod nepotřebuje a dělá to proto, že chce. Protože mu v tom nic nebrání, ani žena ne – ta totiž většinou nemá ani ponětí, že její přítel (manžel) nějakého takového „kamaráda“ má.

Zkrátka a jednoduše, SMSM muži své partnerky milují, o své orientaci nepochybují a ani nenechají nikoho, aby ji zpochybňoval, ale čas od času si potřebují užít i sexu s mužem a je jedno, jestli to bude gay, bisexuál nebo jiný heterák, který to má stejně.

 

A co vy? Potkali jste někdy někoho takového? A co si o takovém chování vůbec myslíte? Napište nám na náš Facebook.

 

Foto: Flickr.com (Show In My Eyes)

Podobné články