Nenávidíte vstávání? Máme pro vás 6 songů, které vám (nejen) ráno nakopou zadek!

TÉMA MĚSÍCE: První krok!

Jednou z nepříjemností, která často provází studium, je vstávání v brzkých ranních hodinách. Mnoho studentů si přes léto zvykne vyspávat do oběda; a když přijde září, mají problém. Pokud patříte mezi ně, přináším vám řešení v podobě speciálně vybraných písniček.

Platí zde jen jedno pravidlo: čím větší nářez, tím lépe. Extrémním lenochům doporučuji umístit si budík (mobil) do co největší vzdálenosti od postele, aby byli nuceni vylézt pro něj z vyhřátých peřin.

Debustrol: Údolí Hádu

Začneme v českých luzích a hájích. Debustrol patří mezi legendy českého thrash metalu a drtivá většina písní je podobného ražení jako Údolí Hádu. Tu jsem vybrala proto, že jsem ji jako budíček používala skoro celý rok. Schválně, jak dlouho vydržíte vy, sračky a sračenky.

Children of Bodom: Lake Bodom

Lake Bodom je zase oblíbenec mého bratra. Ještě v době, kdy jsme sdíleli společný pokoj, mě tento kousek pravidelně budil. O hodinu a půl dřív než jsem musela vstávat!

Helloween: We Burn

Píseň We Burn začíná vcelku nevinně a možná tak ani nezaregistrujete, že vás něco budí (nebo má tu snahu). Po několika vteřinách se to však změní v pořádnou ranní „rychlovku“. Ehm, „rychlovku“ ve vstávání.

Nezapomeňte si najít studiovou verzi, naživo se většinou Helloween s úvodem moc nepáře.

Judas Priest: Painkiller

Je napůl muž a napůl stroj, jezdí na metalové nestvůře, dýchá kouř a oheň. Kdo je to? Přece Painkiller. Tak koukejte dělat nebo vás z postele vytáhne on.

Catamenia: Cavalcade

Tento song je trochu odlišný od těch ostatních a je určen především pro ty, kteří nemají rádi velké šoky hned po ránu. Je příjemně relaxační, melodický, prostě jako stvořený pro vstávání do sluníčkového dne.

Suicide Silence: Wake up

I když slovům nejspíš nebudete rozumět, název vám určitě napoví o čem píseň je. Při čištění zubů se pak můžete zamyslet nad poselstvím výrazu „wake up“. Protože tato skladba má hlubší význam než jen jako jakýsi Raníček pro metalové fanoušky.

Foto: Zuzana Jenčíková, StudentPoint
Video: youtube.com

Podobné články