Rodiče ukázali svou pravou tvář

Aneb jaké byly jejich reakce po tom, co zjistili, že jejich syn je gay?

Co řekli vaši rodiče, když jste se vyoutovali? Ten klíčový moment, kdy se konečně podělíte o své pravé já s lidmi, kteří vás přivedli na svět, může vyvolat reakce, které buď potvrdí víru v lásku, nebo způsobí vážné emocionální modřiny.

Co si rodiče opravdu myslí o coming outech svých dětí? Sociální síť Whisper prohledala jednotlivé příspěvky a objevila několik zpráv od rodičů. Některé zabolí, ale častěji to vypadá, že vítězí láska  i tváří v tvář předsudkům.

Tady jsou některé vybrané rodičovské reakce

Někdy se o svého homosexuálního syna bojím. Mám strach, jak s ním budou ostatní lidé na tomto světě zacházet.

Můj syn se vyoutoval. Jsem pyšná na to, že našel odvahu, ale stejně bych si přála, aby byl normální, protože zničil naši pověst.

Syn chce zůstat se svým přítelem přes noc. Nemyslím si, že jsem připravená přijmout, že spí s jiným mužem.

Syn se vyoutoval a před týdnem mi představil svého přítele. V tu chvíli jsem za něj nemohla být šťastnější.

Můj syn se dnes vyoutoval. Nemůžu být pyšnější. Prokázal tolik odvahy. Oba jsme plakali a já mu řekla, že ho miluju pořád stejně.

Můj syn je gay, což přijímám, ale neschvaluju. Neví, jak se cítím, a problém je, že chce chodit na různá shromáždění, ale to já nedokážu. Nevím, jak ho zlomit.

Můj syn mi minulou noc řekl, že je gay. Věděla jsem to od jeho devíti let. Brečeli jsme, smáli se a nakonec jsme to zapili. Miluju tě, synku!

Syn se dnes vyoutoval. S manželkou jsme to věděli už roky. Jen jsme čekali, až bude připravený nám to říct. Nevadí mi to, pořád je to můj syn. Koho bude milovat, je na něm, může milovat, koho chce.

Můj syn mi dnes řekl, že je gay. O víkendu ho poprvé vezmu do gay baru. Bude to zajímavé.

Syn mi řekl, že je gay. Nejprve to byl pro mě šok, ale pak jsem mu řekl, že je to v pohodě a že nemůže změnit to, kým je.

Nejsem šťastný z toho, že můj syn je gay. Ale snažím se to alespoň akceptovat.

Jestliže se mému manželovi nelíbí, že je náš syn gay, a nemůže to přijmout, může se se mnou rozvést a odstěhovat se pryč.

Můj syn mi řekl, že je gay… je mu teprve 14. Nemám jinou možnost než ho podporovat a milovat, ale nikdy nechci poznat žádného jeho přítele… promiň.

Byl jsem homofob. Byl jsem vychováván k nenávisti. Nicméně můj syn je gay a už mám jiný názor. Miluju ho a nikdy sám sobě nezapomenu, jak strašně jsem se choval k homosexuálům. Moc se omlouvám.

Můj syn je gay. Všichni jsme šťastní a akceptujeme to, ale on se chová, jako by byl jediný gay ve městě.

Můj syn mi právě řekl, že je gay. Jsme silně věřící římskokatolická rodina, ale miluju ho víc než cokoli jiného a chci ho podporovat, jak nejvíc budu moci.

Syn mi dnes řekl, že je gay. Byl překvapený, když jsem ho objal a řekl mu, že jako táta tu pro něj vždycky budu. Plakal.

Můj syn mi dnes řekl, že je gay, a čekal, že ho vyhodím z domu. Trochu mě mrzí, že si to o mně myslel. Miluju svého syna i to, kým je, a nechci, aby si myslel cokoli jiného.

 

A jak reagovali vaši rodiče? Napište nám na Facebooku!

 

Zdroj: queerty.com

Foto: Flickr.com (Guillaume Paumier)

Podobné články