Role stejná, herci ale ne

Pokud herec před dalším dílem filmu zemře nebo jednoduše roli odmítne, může ho nahradit herec jiný.

Tak tomu je i u snad nejznámějšího příběhu – Harryho Pottera. Dobrosrdečnou roli Albuse Brumbála nejprve sehrál Richard Harris. Jenže po druhém dílu – Harry Potter a Tajemná komnata – zemřel, a tak ho musel nahradit herec jiný. Již v dalším díle nastoupil na scénu Michael Gambon, který chtěl vzdát poctu svému předchůdci tím, že používal irský přízvuk. Laik téměř nepozná, že Brumbála hraje někdo úplně jiný.

První a druhý Albus.

Dalším případem je Mlčení jehňátek a Hanibal. V prvním ze zmiňovaných hraje roli nadané studentky akademie FBI Jodie Foster. O deset let později, kdy se natáčel film Hannibal, Jodie Foster roli již vyspělé agentky odmítla. Prý proto, že role je psychicky moc náročná. A tak začal konkurz, do kterého se údajně přihlásila i Angelina Jolie. Roli ovšem získala Julianne Moore, která svou předchůdkyni nahradila víc než skvěle.

Kromě toho, že u série filmů Matrix byl režisér Larry, z kterého se později stala Lana, je i zde jedna role, co byla v průběhu nahrazena jinou herečkou. Jedná se o roli vědmy, kterou nejprve zahrála Gloria Foster. Bohužel ale zemřela po prvních dvou dílech, a tak ji nahradila její divadelní kolegyně Mary Alice.

A poslední naší perličkou jsou filmy Návrat do budoucnosti a Návrat do budoucnosti II. Zde to bylo o něco komplikovanější. Claudia Wells se role Jennifer Parker vzdala těsně před natáčením druhého dílu, aby se mohla starat o svou nemocnou matku. Jenže druhý díl měl začínat scénou z dílu prvního, ve které samozřejmě figuroval kdo? Claudia Wells. Režisér proto musel celou scénu z prvního dílu pečlivě přetočit s novou herečkou – Elisabeth Shue – aby mohl pokračovat díl druhý začínajíc touto scénou.  

Návrat do budoucnosti.

 

Všimli jste si při sledování filmů těchto změn? Řekněte nám o tom na našem Facebooku!


Foto: imdb.com

Podobné články