Role v lesbickém vztahu

Jsou v lesbickém vztahu jasně rozdělené ženské a mužské role? Podíváme se na to.

V LGBT klubech a na seznamkách se často známí setkávají s holkami, které jako holky vůbec nevypadají. Jsou to samozřejmě lesby, ale většinou klučičího typu. Byla jsem s jednou takovou a od té doby jsem si řekla, že chci být prostě s holkou, co jako holka vypadá.

Možná to ani nesouvisí s názvem článku, ale rozdělení či nerozdělení mužských a ženských rolí ve vztahu, myslím si, se odvíjí od klučičího a holčičího typu lesby. Holky, které vypadají a chovají se jako kluci, většinou chtějí zastávat tu mužskou roli ve vztahu. Mají nevýrazná prsa nebo se tak pouze oblékají, aby jim nevynikla, a některé dokonce i jako kluk mluví. Tím mám na mysli, že o sobě mluví v mužském rodě.

Role v lesbických vztazích – klučičí a holčičí typ.

Ale někdy se sejde pár, ve kterém jsou obě holky klučičího typu a tam, myslím, že vládne rovnocenný vztah a souhra. Nevím, nemohu soudit. Co se týče leseb, které vypadají jako holky, tam to může být různé. Pokud jsou ve vztahu s holkou klučičího typu, tak jsou většinou ty submisivní a své drahé polovičce se podřídí. Pokud jsou dvě holčičího typu, tak to také může být různé, ale většinou jsou rovnocenné. Tento model samozřejmě nemusí platit ve všech případech.

U leseb mi přijde zvláštní, možná i v heterosexuálních vztazích, ale u leseb obzvlášť, že se docela dost probírají takové věci, jestli ta daná holka submisivní, nebo dominantní. Řesily jsme to s mými bývalými partnerkami několikrát a nemyslím si, že je to podstatné řešit. Myslím si, že to ta druhá prostě vycítí, a důležitější je, jestli si sednou jako pár. Ano, je to částečně o dominanci toho jednoho a submisivitě toho druhého, ale kdo říká, že lesbický pár nemůže být rovnocenný? Podle mého jsou už totálně out mužské a ženské role jak v heterosexuálním vztahu, tak v homosexuálním. Ve finále vůbec není podstatné, zda má někdo takovou a makovou orientaci a dominanci, ale dva si musí padnout a vzájemně se doplňovat.

 

Zajímá vás rozložení sil ve vztahu stejného pohlaví? Nebo dokonce máte nějaké zkušenosti či poznatky? Podělte se s námi na Facebooku!


Foto: Flickr.com

Podobné články