Slza pod okem a ostnatý drát na čele

Jaké významy mají tetování z věznic?

Tetování z kriminálu je známá věc, ale takové tetování z ruské věznice, to má grády. Každý obrázek má svůj význam, který pomáhá vězňům orientovat se v hiearchii. Tedy v tom, co který vězeň dokázal – kolik dokázal zabít lidí, jakou moc měl v předešlém vězení a co ho v kriminále potkalo. Většina tetování pořízených v ruských věznicích má namodralou barvu a jsou rozpitá. Což způsobuje nedostatek kvalitních materiálu k tetování.

Rozpité tetování.

A z čeho tetovací směs vězni získávali?

Nejčastěji směs smíchali tak, že zapálili špičky boty a popel z ní smíchali s lidskou močí. Do kůže se pak vbodávala kytarovou strunou.

Význam tetování také závisí na jaké části těla se nachází. Například pokud má vězeň tetování na čele, tak už to samo o sobě není nejlepší. Na čelo se vězňům tetovalo většinou nedobrovolně. Zejména pedofilům a to proto, aby ostatní viděli, co je člověk zač. Pedofilové byli rozpoznávání většinou vulgárním nápisem. Dalším tetováním na čelo mohl být například ostatný drát. Pokud byste někoho takového potkali, šla bych asi co nejrychleji pryč. Znamená to, že dotyčný byl odsouzen k doživotnímu trestu.

Ostnatý drát.

Slza pod okem?

Vyplněná slza pod okem znamená, že dotyčný spáchal vraždu. Pokud je slza rozevřená nebo nevyplněná, znamená to, že dotyčný spáchal pokus o vraždu, ale vražda nebyla vykonána. A čím víc slz, tím víc vražd. Vězni se ale počtem chlubili i jinak, například počtem vytetovaných lebek na prstech. 

Mnohonásobný vrah se slzami.

Jsou ale i jiné metody, než jen tetování. V Japonsku vězni vymysleli odpočet let strávených v kriminále. A to tak, že si nechávali zašít do penisu perly. Jedna perla, jeden rok. Mnohdy se vězni i chlubí tím, že se případně nebrání dalším vraždám. Dýka procházející hrdlem znamená, že dotyčný spáchal vraždu ve vězení a že je k dispozici pro další zabíjení.

 

Setkali jste se někdy s někým, kdo měl takové tetování? Řekněte nám o tom na našem Facebooku!


Foto: pixabay.com, g.cz

Podobné články