Svlíknout, seřezat a nechat si trofej!

Velikonoce jsou asi jediným dnem v roce, kdy je povolené dívky pořádně seřezat a ještě za to dostat odměnu! Ale jinde si berou rovnou kalhotky dívek!

Nejprve příprava

Připravit se na pořádný výprask musí nejen dívky, ale i vy, pánové. Na začátku stojí výroba pořádné pomlázky, která dobře švihá, a tudíž její mrsknutí po sedince pořádně bolí! Chce to tedy velmi mladé a ohebné vrbové proutí a někoho, kdo vás naučí plést. Pokud to ale zvládnete podle návodu sami, jen do toho. Na internetu najdete spoustu nápadů a návrhů, jak uplést pomlázku, a to dokonce i okrasnou.

Jak trávíte Velikonoce vy?Víc pomlázek, víc bolesti

Další částí přípravy na tento den je, že se domluvíte s přáteli a vyrazíte všichni společně. Není nic horšího dostat několikrát pěkně svištivou pomlázkou rychle za sebou, ale co bychom my ženy pro krásu neprotrpěly. Také se říká, že v partě bude víc zábavy, a o tu přece taky jde, tak zvedněte telefon a ať to v pondělí sviští.

Vypít!

Nastalo Velikonoční pondělí a obcházíte s kamarády jednu dívčinu za druhou. Spolužačka, kamarádka, přítelkyně, maminka… všechny chtějí být krásné a mladé. A tak za pěkné vyšupání, které může i bolet, ještě dostanete odměnu. Někteří chtějí pentli, jiní panáka, někde se i stále barví vajíčka. Je jen na vás, co si poručíte. Když máte splněno, jde se zase o dům dál. Ale nepřehánějte to! Abyste k poslední zastávce nelezli po čtyřech.

Jiný kraj, jiný mrav

Toto rčení je opravdu myšleno doslova. Zatímco v některých částech Čech a Moravy si připomínají Velikonoce velmi tradičně, jinde na našem území je pojali velmi zajímavě. Existuje například vesnice, kde chlapci upletou jednu velkou pomlázku. Jeden z nich sedí na káře a v ruce drží společný výtvor. Když však potkají dívku, chlapci ji drží a jeden z nich jí svleče spodní prádlo, které je následně vyvěšené na onu velikonoční pomlázku. Jinde zase existuje obdoba tohoto zvyku  z dívky se nic nesundavá, ale aby musela dát spodní prádlo, naopak přinese nějaké nové a hezké, které na pomlázku sama vyvěsí. No, zvláštní zvyk, ale pro mnoho pánů jistě velmi atraktivní. Připojíte se i vy?

 

Jak se u vás slaví Velikonoce? Máte nějaké zvyky, které děláte u vás na vesnici, nebo ve městě? Podělte se s námi o vaše zkušenosti na Facebooku!


Foto: deviantart.com (lexidh, recipeforhaight)

Podobné články